Subiect "stagiu cotizare grupa a II-a de munca" Deschis de Maria Mihalache la data: 12/16/2008 2:37pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
stagiu cotizare grupa a II-a de munca
Scris de: Maria Mihalache la data: 12/16/2008 2:37pm
Gen:F
Data nasterii:14 10 1950
Stagiul de cotizare:37 ani si 3 luni
Alte date:
Intrebare:Va multumesc pentru raspunsurile anterioare. Mai am o intrebare in legatura cu punctul F din "Decizia privind acordarea pensiei pentru munca depusa si limita de varsta": am lucrat in grupa a II-a 2 ani si 1 luni si acest lucru este evidentiat la punctul F (prima parte). In partea a doua a punctului F, la rubrica "Stagiu aferent gr. I si II" este trecut 0 ani 0 luni. Este corect?
Re: stagiu cotizare grupa a II-a de munca
Scris de: la pensie la data: 12/17/2008 3:17am
Este corect.
In prima parte a punctului F din decizie sunt specificate stagiile de cotizare detaliate pe categorii. Aici este specificat stagiul dv de gr II conform legii 3/1977.
In partea finala a punctului F sunt specificate stagiile asimilate iar la rubrica “Stagiu aferent gr I si II” se specifica sporurile de vechime acordate pentru stagiile de gr I si II conform legii 3/1977. Aceste sporuri sunt de 6 luni pentru fiecare stagiu de 1 an in gr I si 3 luni pentru fiecare stagiu de 1 an in gr II dar nu se acorda sporuri pentru stagii mai mici de 5 ani in grupe cum este cazul dv.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1