Subiect "pensionare limita de virsta" Deschis de vatamanu relu la data: 01/16/2009 2:15am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensionare limita de virsta
Scris de: vatamanu relu la data: 01/16/2009 2:15am
Gen:M
Data nasterii:11.11.1954
Stagiul de cotizare:
Alte date:Am 30 ani vechime din care 22 ani la grupa 1(unu).Grupa 1 a fost obtinuta recent (2008)prin hotarare judecatoreasca pe perioada 1978-2001.




Intrebare:Daca in perioada 1978-2001 ( de grupa 1)unitatea angajatoare NU a platit catre stat contributiile aferente grupei 1 de munca (ci doar cele normale), pe mine ma afecteaza aceasta situatie ? In ce conditii pot iesi la pensie la limita de varsta si cum se va interpreta stagiul de cotizare ? .
Re: pensionare limita de virsta
Scris de: la pensie la data: 01/16/2009 3:50am
Ati postat la interval de o zi doua intrebari cu date contradictorii (precizati daca sunt persoane diferite) adica :
-Doua date de nastere diferite.
-Doua stagii de grupa I diferite.
-Spuneti ca ati obtinut hotarare judecatoreasca pentru o perioada in care includeti si serviciul militar (1978-1980). Asa cum prezentati situatia nu ne-ati convins nici pe noi dar Casa de Pensii care se convinge greu chiar cu situatii clare.
In ceeace priveste hotararea judecatoreasca discutati un avocat care trebuie sa o analizeze si s a va spuna ce este de facut. Dupa parerea noastra hotararea judecatoreasca trebuia sa contina si partea de obligativitate a celui impotriva caruia s-a deschis actiunea, sa finalizeze drepturile dv ce decurg din aceasta hotarare daca acest lucru mai este posibil.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1