Subiect "acte pt. dosarul de pensie anticipata partiala" Deschis de oproiu cornelia la data: 02/01/2009 6:01am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
acte pt. dosarul de pensie anticipata partiala
Scris de: oproiu cornelia la data: 02/01/2009 6:01am
Gen:F
Data nasterii:09.08.1954
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:De ce acte am nevoie pentru dosarul de pensie anticipata partiala,avand in vedere ca:am 5 copii; in momentul de fata nu mai lucrez,dar cotizez pt vechme pe cartea de munca la directia muncii;si ma incadrez la pensie anticipata partiala in luna iunie 2009?Cand trebuie sa depun dosarul,si unde?
Re: acte pt. dosarul de pensie anticipata partiala
Scris de: la pensie la data: 02/02/2009 8:58am
Pentru dosarul de pensie anticipata partiala dosarul dv de pensie trebuie sa contina:
- Cerere pentru inscriere la pensie anticipata partiala
- Carnetul de munca (original si copie)
- Alte acte privind vechimea in munca daca aveti perioade care nu sunt trecute in carnetul de munca.
- Adeverinta cu sporurile de care ati beneficiat inainte de 1 aprilie 2001 si nu sunt inscrise in carnetul de munca
- Adeverinta cu perioada in grupele de munca (gr II sau conditii deosebite ) daca acestea nu sunt inscrise in carnetul de munca.
- Adeverinta sau alt act(foaia de lichidare) din care sa rezulte data incetarii activitatii.
Acest dosar se depune la Casa Judeteana de Pensii (sau de Sector daca sunteti din Bucuresti) de care apartine domiciliul dv
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1