Subiect "Calculator reducerea stagiului si varstei de pensionare" Deschis de Bucalete Gheorghe la data: 02/11/2009 3:08pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Calculator reducerea stagiului si varstei de pensionare
Scris de: Bucalete Gheorghe la data: 02/11/2009 3:08pm
Gen:B
Data nasterii:26.04.1954
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:La ce numar de rubrica ma regasesc la calculul reducerii stagiului complet de cotizare si varstei de pensionare in cazul in care am 14 ani de activitate pe platformele petroliere ?. La rubrica nr. 6 calculatorul face referire la stagii mai mici de 20 ani in conditii speciale coroborat cu rubricile de la punctele 1, 3 si 5 dar nici una dintre aceste rubrici nu face referire la activitatile de pe platformele petroliere; la rubrica nr. 2 se face aceasta referire!.
Re: Calculator reducerea stagiului si varstei de pensionare
Scris de: la pensie la data: 02/12/2009 6:23am
Aveti dreptate la rubrica 6 trebuiau incadrate stagiile mai mici in toate rubricile de la 1 la 5. Ne cerem scuze pentru scapare. Utilizati calculatorul de reduceri de la punctual 6.
Conform anexei 3 la legea 19/2000 si a datei de nastere dv. aveti dreptul la pensie la limita de varsta, fara reducerea pentru grupa de munca, in 26 aprilie 2019 la varsta standard de pensionare de 65 ani si stagiul complet de cotizare de 35 ani. Calculul l-am facut cu programul „ Varsta de iesire la pensie” de pe site-ul nostru.
Pentru stagiul intre 12 ani si 6 luni si 15 ani in conditii speciale beneficiati de reducerea varstei standard de pensionare si a stagiului complet de cotizare cu 5 ani .
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1