Subiect "Pensionare" Deschis de Nastase Marin la data: 02/18/2009 9:22am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Pensionare
Scris de: Nastase Marin la data: 02/18/2009 9:22am
Gen:MrnData nasterii:1960-08-23rnStagiul de cotizare:31 anirnAlte date:Minerit-petrol-geologie 18 anirnIntrebare:Cand ma pot pensiona?
Re: Pensionare
Scris de: la pensie la data: 02/18/2009 10:13am
Conform anexei 3 la legea 19/2000 si a anului de nastere dv. aveti dreptul la pensie la limita de varsta, fara reducerea varstei standard de pensionare pentru grupa de munca, in 23 august 2025 la varsta standard de pensionare de 65 ani stagiul complet de cotizare de 35 ani si stagiul minim de cotizare de 15 ani. Calculul l-am facut cu programul „ Varsta de iesire la pensie” de pe site-ul nostru. Din pacate nu putem sa va calculam reducerea varstei standard de pensionare si eventual a stagiului complet de cotizare deoarece nu avem datele necesare. Trebuie sa precizati in ce grupa de munca a fost incadrat locul dv de munca in care ati lucrat cei 18 ani (nu este suficient sa specificati domeniul in care ati lucrat )Deasemeni daca este posibil sa ne indicati cu ce grupa de munca a fost echivalat locul dv de munca dupa 1 aprilie 2001 (conditii speciale sau conditii deosebite).
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1