Subiect "cat e de corect?" Deschis de gica la data: 02/18/2009 12:22pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
cat e de corect?
Scris de: gica la data: 02/18/2009 12:22pm
Gen:rnData nasterii:22.04.1954rnStagiul de cotizare:2rnAlte date:rnIntrebare: Dupa 33 ani vechime in munca si mai bine de 10 ani ca functionar public intr-o primarie...cum se poate sa primesc o pensie de 380 lei? anticipata partial...cum o fi...dar totusi...Am primit astazi decizia de pensionare dar cand am vazut ce asa-zisa pensie voi primi era sa fac infarct. E bataie de joc ce se intampla si nu stiu cat vom mai putea rabda. Mi se pare inadmisibil ca dupa atatia amar de ani si taxe platite sa primesc o batjocura de pensie. Cum se poate asa ceva?
Re: cat e de corect?
Scris de: la pensie la data: 02/18/2009 1:47pm
Ne pare rau dar nu putem sa ne pronuntm deoarece nu cunoastem elementele de calcul ale pensiei dv. Parerea noastra este ca este necesar sa analizati buletinul de calcul al pensiei, daca ati primit acest buletin de calcul anexat la decizia de pensionare. Daca nu l-ati primit cereti-l de la Casa de Pensii si rugati pe cineva care stie, sa-l analizeze pentru a depista eventualele erori. Dupa calculul nostru reducerea pensiei anticipate partiale fata de pensia la limita de varsta este de 21%.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1