Subiect "Intrebare ?" Deschis de Mardare Dorel la data: 01/14/2017 2:00pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Intrebare ?
Scris de: Mardare Dorel la data: 01/14/2017 2:00pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Cum se ,,traduce " articolul 29 al2 din legea 225?
Re: Intrebare ?
Scris de: la pensie la data: 01/17/2017 3:02am
Regretam ca nu putem comenta prevederea legislativa indicata de dv pentruca nu o putem accesa din cauza ca ati mentionat numai numarul legii nu si anul. Legea nr 225 exista in fiecare an.
Re: Intrebare ?
Scris de: Mardare Dorel la data: 01/17/2017 1:26pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Scuze ! Este vorba de legea 225/2015 .....legea pensii militare .
Re: Intrebare ?
Scris de: Mardare Dorel la data: 01/17/2017 1:31pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:....scuze legea 223/2015 art 29 ,al 2
Re: Intrebare ?
Scris de: la pensie la data: 01/18/2017 9:00am
Regretam ca nu putem sa facem comentarii privind aceasta prevedere.
Site-ul nostru se ocupa cu legislatia sistemului public de pensii. Deoarece o perioada sistemul militar de pensii a fost integrat sistemului public de pensii ne-am ocupat de prevederile legii 223/2015 si dupa separarea acestor sisteme de pensii dar numai in privinta posibilitatilor de pensionare a cadrelor militare active si a celor trecute in rezerva.
Prevederea mentionata de dv se refera la calculului cuantumului pensiei de serviciu domeniu de care nu ne-am ocupat.
Sincer recunoastem ca incercand sa va ajutam am incercat sa intelegem si noi aceasta prevedere si ne-am inpotmolit la termenul „vechime integrala” care nu este explicata la art 3 al acestei legi asa cum sunt explicate celelalte expresii.
Re: Intrebare ?
Scris de: Mardare Dorel la data: 01/18/2017 12:27pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Multumesc !Daca dv.care va ocupaticu asa ceva nu pricepeti termenii ....noi astia fara pregatire minima juidica ce sa spunem.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1