Subiect "calcul punctaj penise" Deschis de alexandru la data: 10/12/2017 11:14am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul punctaj penise
Scris de: alexandru la data: 10/12/2017 11:14am
Gen:M
Data nasterii:10.03.1953
Stagiul de cotizare:39 ANI SI 5 LUNI PLUS FACULTATE SI ARMATA
Alte date:
Intrebare:Am simulat punctajul mediu pe care il voi obtine la iesirea la pensie si a fost afisat 1,6156 puncte.Acest punctaj includein formula dvs.din programul de calcul si indicele de corectie prevazut pt.anul 2017 de 1,14 sau punctajul este fara aceasta corectie.Multumesc pt.raspuns!
Re: calcul punctaj penise
Scris de: la pensie la data: 10/13/2017 3:45am
Programul de calcul de pe site nu aplica automat indicele de corectie acordat la iesirea la pensie si deci punctajul mediu iesit din calcul este necorectat. Pentru a afla punctajul mediu corectat inmultiti dv acest punctaj necorectat cu indicele de corectie acordat prin decizia de pensionare.
Regretam ca nu ati folosit la acest mesaj aceeasi adresa de mail folosita la deschiderea programului pentruca asa puteam sa facem o mica verificare a corectitudinii datelor introduse in program.
Re: calcul punctaj penise
Scris de: alexandru la data: 10/13/2017 5:22am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Multumesc pt.raspuns,am trecut sper e-mailul corect
Re: calcul punctaj penise
Scris de: la pensie la data: 10/14/2017 10:00am
Regretam ca in cazul dv nu putem face nicio vrificare deoarece majoritatea datelor au fost introduse inainte de toamna anului 2914 cand din cauza unor defectiuni pe serverul pe care derula acest site au fost sterse datele introduse ramanand numai punctajul total realizat.
Din datele introduse dupa caderea sistemului putem preciza ca in luna septembrie 1974 simbolul selectat este „-” deoarece anul universitar incepe la 01 octombrie.
Daca iesiti la pensie pentru limita de varsta in luna martie 2018 indicele de corectie utilizat nu este 1,14, cel acordat in anul 2017, ci indicele de corectie care va fi stabilit pentru anul 2018.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1