Subiect "Ore de noapte si ore lucrate samdata si duminica" Deschis de stanculescu adrian la data: 11/02/2017 12:45am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Ore de noapte si ore lucrate samdata si duminica
Scris de: stanculescu adrian la data: 11/02/2017 12:45am
Gen:m
Data nasterii:07.11.1955
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:In perioada 1993-2001 am fost angajat in cadrul Directiei Generale a Vamilor la o vama de frontiera ,timp in care am lucrat ore de noapte si ore sambata si duminica.Spuneti-mi daca veniturile astfel obtinute se iau in calcul la pensie si in baza a ce documente.
Re: Ore de noapte si ore lucrate samdata si duminica
Scris de: la pensie la data: 11/02/2017 3:57am
Veniturile suplimentare primite pentru orele de noapte efectuate de dv se iau in calculul punctajului pensiei daca sunt dovedite prin adeverinte eliberate de angajator conform modelului prezentat in anexa 16 la normele de aplicare ale legii pensiilor 263/2010 aprobate prin HG 257/2011
Veniturile suplimentare primite pentru orele suplimentare efectuate sambata si duminica nu se iau in calculul punctajului pensiei dv.
Re: Ore de noapte si ore lucrate samdata si duminica
Scris de: Iftene Ovidiu la data: 11/03/2017 4:06am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Pt dl.Stanculescu, pt veniturile suplimentare primite pt sambete si duminici trebuie sa deschideti un process la Tribunalul din raza judetului dvs. Le veti recupera numai in instanta,tinand cont ca sunt si Decizii ale Inaltei Curti de Casatie in acest sens, succes!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1