Subiect "Arhiva intreprinderilor desfintate" Deschis de stanculescu adrian la data: 11/03/2017 12:16pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Arhiva intreprinderilor desfintate
Scris de: stanculescu adrian la data: 11/03/2017 12:16pm
Gen:m
Data nasterii:07.11.1955
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Avand nevoie de o adeverinta pentru grupa a II a de munca am aflat ca Intreprinderea Piscicola Iasi ulterior S.C. Pescaris S.A.a fost desfintata in 2008 prin lichidator judiciar. Actualmente statele de plata ale SC Pescaris SA se afla in posesia unei persoane fizice fost actionar care nu poate elibera adeverinte. Persoana in cauza mi-a spus ca a incercat sa predea arhiva unui operator economic autorizat dar nu a reusit acesta solicitand plata unor sume pe care dansa nu le poate plati.. Care este calea legala de a obtine aceasta adeverinta?
Re: Arhiva intreprinderilor desfintate
Scris de: la pensie la data: 11/04/2017 9:18am
Pentru a primi o adeverinta pentru stagiul de cotizare lucrat in grupa de munca nu trebuie sa mergeti la cei care detine statele de plata (arhiva financiara) ci la cei care detin arhiva de personal.
Daca nu cunoasteti cine detine arhiva de personal a societatii la care ati lucrat intrebati la Inspectoratul Teritorial de Munca Iasi sau la filiala din Iasi a Arhivelor Statului (ultima trebuia sa dea un aviz celui care prelua arhiva de personal).
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1