Subiect "ADEVERINTA PENTRU AL-13-LEA SALARIU" Deschis de DAN DUMITRU la data: 03/19/2018 12:18am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
ADEVERINTA PENTRU AL-13-LEA SALARIU
Scris de: DAN DUMITRU la data: 03/19/2018 12:18am
Gen:M
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date: PENSIONAR
Intrebare:VA ROG SA-MI SPUNETI CUI MA POT ADRESA PENTRU ELIBERAREA UNEI ADEVERINTE,SAU COPIE A CONTRACTELOR DE MUNCA DIN PERIOADA 1990-2001 UNDE ERA STIPULAT AL-13-LEA SALARIU. MENTIONEZ CA AM LUCRAT IN CADRUL PETROM SUCURSALA PETROBRAZI VA MULTUMESC
Re: ADEVERINTA PENTRU AL-13-LEA SALARIU
Scris de: la pensie la data: 03/19/2018 3:20am
Presupunem ca ati urmarit la televizor dezbaterile pe tema noii legi a pensiilor si doriti sa obtineti aceasta adeverinta inaintea aparitiei legii.
Noi va sfatuim sa asteptati promulgarea legii si apoi sa cereti angajatorului adeverinta cu aceste drepturi.
Motivul pentru care va sfatuim sa asteptati promulgarea legii este ca trebuie sa cunoasteti mai intai ce drepturi trebuie sa contina adeverinta si daca prin noua lege a pensiilor se va stabili un model al acestei adeverinte. Daca va grabiti riscati sa obtineti o adeverinta care sa nu fie recunoscuta de casa de pensii.
Pana la promulgarea legii va puteti informa care este situatia in prezent a angajatorului la care ati lucrat care urmeaza sa va elibereze adeverinta.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1