Subiect "REF. CAND POT SA MERG IN PENSIE ANTICIPATA" Deschis de miklos maria la data: 05/22/2018 6:50am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
REF. CAND POT SA MERG IN PENSIE ANTICIPATA
Scris de: miklos maria la data: 05/22/2018 6:50am
Gen:FEMININ
Data nasterii:06.05.1963
Stagiul de cotizare:37 ANI

Alte date:IN PERIOADA 2004-2014 AM FOST IN PENSIE DE BOALA GR. 3, DAR NU AM INTRERUPT ACTIVITATEA RAMANAND ANGAJATA CU 4 ORE LA ACEEASI FIRMA. PRECIZEZ FAPTUL CA DIN ANUL 1982 LUNA FEBRUARIE NU AM INTRERUPT CONTRACTUL DE MUNCA LA FIRMA UNDE LUCREZ SI IN PREZENT .
Intrebare: VA ROG SA-MI SPUNETI LA CE DATA POT SA MERG IN PENSIE ANTICIPATA SAU ANTICIPATA PARTIAL .VA MULTUMESC. CU STIMA MIKLOS MARIA ORADEA
Re: REF. CAND POT SA MERG IN PENSIE ANTICIPATA
Scris de: la pensie la data: 05/22/2018 1:20pm
Conform legii pensiilor 263/2010 si a datei de nastere aveti dreptul la pensie pentru limita de varsta in data de 06 octombrie 2025 la varsta standard de pensionare de 62 ani si 5 luni, stagiul complet de cotizare de 33 ani si 2 luni si stagiul minim de cotizare de 15 ani.
Aveti dreptul la pensie anticipata partiala, diminuata, dupa varsta de 57 ani si 5 luni daca va completati stagiul de cotizare si realizati stagiul complet de cotizare de 33 ani si 2 luni fara a lua in calcul perioada cand ati beneficiat de pensie de invaliditate (nu avem toate datele sa facem calculul stagiului de cotizare fara perioada pensiei de invaliditate). Diminuarea depinde de data la care o cereti si de stagiul de cotizare la data depunerii dosarului.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1