Subiect "Calcul număr puncte corespunzătoare pensiei suplimentare (litera G punctul 4 din decizia de pensionare)?" Deschis de TETCU NICOLAE la data: 11/19/2018 8:09am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Calcul număr puncte corespunzătoare pensiei suplimentare (litera G punctul 4 din decizia de pensionare)?
Scris de: TETCU NICOLAE la data: 11/19/2018 8:09am
Gen:Masculin
Data nasterii:1 Decembrie 1952
Stagiul de cotizare:44 ani,9 luni,17 zile
,Alte date:
Intrebare:Bună ziua!Vă rog frumos să-mi spuneți cum se calculează numărul de puncte corespunzătoare pensiei suplimentare din decizia de pensionare litera G punctul 4 în programul dumneavoastră de calcul a pensiei limită de vârstă. Deasemenea la ce venituri se calculează aceste puncte.Vă mulțumesc.
Re: Calcul număr puncte corespunzătoare pensiei suplimentare (litera G punctul 4 din decizia de pensionare)?
Scris de: la pensie la data: 11/20/2018 8:46am
Facand click pe butonul “Datele introduse “existent pe paginile anuale de date accesati o pagina cu datele introduse in care se evidentiaza punctajele anuale realizate.
In aceasta pagina - “Punctajul anual “ contine punctajul mediu anual iesit din calculul insumarii punctajelor lunare conform veniturilor rezultate din salariul tarifar si sporurile introduse de dv.
In perioada anterioara datei de 01 aprilie 2001 acest punctaj contine si punctajul suplimentar acordat pentru contributia la pensia suplimentara.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1