Subiect "Trecerea la pensie pt limită de vârstă" Deschis de NICO la data: 01/16/2019 5:25am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Trecerea la pensie pt limită de vârstă
Scris de: NICO la data: 01/16/2019 5:25am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:

Revin lunar cu
recalcularea diminuarii pensiei anticipate partiale conform legii 216/2017


1) cererea depusă în luna decembrie 2017 și nu am primit nici acum în septembrie 2018 nimic, DUPĂ 13 LUNI
Decizia de corecție ieșită în APRILIE !!!

2) în iunie, la implinirea vârstei de 65 de ani, trebuia oricum sa fie eliminate penalizările - nu au fost, DUPĂ 7 LUNI.

Atenție! Am fost la casa de pensii în fiecare lună, după primirea talonului cu aceste 2 probleme!

"Am fost la sfârșitul lui septembrie și la ghișeu în primă fază mi s-a spus că mi-au dat (!?!?!) majorarea, dar le-am explicat că majorarea este de la creșterea punctului de pensie la 1 iulie.
Mi-a căutat dosarul și mi-a propmis că în noiembrie voi primi din urmă corecția, DAR NU ȘI RIDICAREA PENALIZĂRII la împlinirea vârstei de 65 ani"

Am fost și în decembrie și în ianuarie și tot nimic, cică poate în februarie, că sunt multe recalculări și personalul e în concediu!!???
Re: Trecerea la pensie pt limită de vârstă
Scris de: la pensie la data: 01/17/2019 4:17am
Opinia noastra este sa deschideti actiune in justitie (la tribunal) pentruca numai asa aflati care este adevarata cauza a acestor amanari.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1