Subiect "disparitie date introduse" Deschis de Helena Sebesy la data: 02/04/2019 10:09am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
disparitie date introduse
Scris de: Helena Sebesy la data: 02/04/2019 10:09am
Gen: F
Data nasterii: 1958
Stagiul de cotizare:36
Alte date:
Intrebare: de mai mult de o luna nu mai pot vizualiza sau completa datele pe care le-am introdus in programul de calcul.
Re: disparitie date introduse
Scris de: la pensie la data: 02/05/2019 3:16am
Din pacate sunt perioade in care site-ul nu functioneaza corect din cauza disfunctionalitatilor de pe server. Speram ca sa eliminam aceste erori. Deocamdata nu putem decat sa va cerem iertare si sa va rugam sa iesiti de pe site dupa care sa reveniti imediat sau mai tarziu pentruca aceste disfunctionalitati sunt de scurta durata, fiind zilnic perioade in care puteti intra in program. O astfel de perioada a fost si aceea in care am intrat noi si am observat ca ati deschis patru programe pe numele dv din care ati introdus date in unul.
Verificand datele introduse de dv in acest program am observat urmatoarele erori :
1 Anul universitar incepe la 01 octombrie si se termina la 30 septembrie a anului urmator cu exceptia ultimului an in cazul cand angajarea se face inainte de 01 octombrie.
Avand in vedere aceasta in cazul dv codurile corecte sunt :
- in luna septembie 1978 “- “
- in lunile iulie, august si septembrie 1983 “F’
2 Nu ati introdus sporul de vechime inainte de 01 aprilie 1992, care se acorda automat si care trebuie introdus asa cum explicam pe forum la pagina de la adresa de mai jos:
http://www.lapensie.com/forum/spor-de-vechime.php
Corect pentru dv este urmatorul spor de vechime
Intre octombrie1986 - septembrie 1988 3 %
Intre octombrie 1988 - martie 1992 6 %
Daca in aceasta perioada mai aveti si alte sporuri in % le cumulati
3 In perioada aprilie - decembrie 2002 si in lunile decembrie ale anilor 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, si 2016 ati introdus salarii mai mari decat cele limita pentru care s-a platit CAS si care sunt prezentate de noi pe site la pagina de la adresa :
http://www.lapensie.com/forum/limitarea-salariului-luat-in-calculul-pensiei.php
Aceasta eroare nu influenteaza rezultatul calculului deoarece programul face automat aceasta limitare.
Re: disparitie date introduse
Scris de: Helena Sebesy la data: 02/05/2019 3:50am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Va multumesc frumos!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1