Subiect "pensie la varsta" Deschis de NICOLAE GHEORGHE la data: 05/15/2019 12:20am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie la varsta
Scris de: NICOLAE GHEORGHE la data: 05/15/2019 12:20am
Gen:m
Data nasterii:1957
Stagiul de cotizare:43

Alte date:
Intrebare:18.01.2019
Ora estimata: 09:00
Complet: C17
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite acţiunea. Constată că activitatea desfăşurată de reclamanţi, în calitate de salariaţi ai pârâtei, se încadrează în grupa a II a de muncă, în procent de 100%. Obligă pârâta să elibereze fiecărui reclamant o adeverinţă din care să rezulte încadrarea în grupa a II a de muncă, pentru perioadele în care au avut calitatea de salariaţi ai pârâtei anterior datei de 01.04.2001, în forma şi conţinutul prevăzut de Anexa nr.14 din H.G. nr.257/2011. Cu apel în 10 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Bucureşti - Secţia a VIII-a Conflicte de muncă şi Asigurări Sociale. Pronunţată în şedinţă publică azi 18.01.2019.
Document: Hotarâre 298/2019 18.01.2019

Dupa cum vedeti o hotarare a tribunalului care este pe site.
De atunci astept sa primesc aceasta hotarare de la TURBOMECANICA.
Cum as putea sa beneficiez de aceasta hotarare pentru a iesi la pensi la varsta .
Mentionez ca am 7 ani de grupa la SEMANATOAREA (de la care am adeverinta)si cu ce 7 de la TURBOMECANICA as avea o reducere de 3 ani a varstei de pensionare .Adica APRILIE 2019 .POT sa bag dosarul asa?
Re: pensie la varsta
Scris de: la pensie la data: 05/15/2019 2:37am
Probabil exprimarea dv este gresita. De la Turbomecanica nu asteptati hotararea ci adeverinta.
Sfatul nostru este ca mai intai sa verificati daca hotararea a ramas definitiva si daca da mergeti mai intai la Inspectoratul Teritorial de Munca de care apartine Turbomecanica si daca nu rezolvati problema acolo trebuie sa va adresati din nou unui avocat.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1