Subiect "Decizie pensie urmaÈ™" Deschis de Munteanu Elena la data: 07/08/2019 11:19am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Decizie pensie urmaÈ™
Scris de: Munteanu Elena la data: 07/08/2019 11:19am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Multumesc pentru raspuns! Am scos buletinul de calcul si am constatat că nu este trecut sporul condiții grele de muncă feroviară de 15% intre anii 01.02.1990-19.04.2002. Începând cu 01.05.2001, nu s-au mai trecut nici grupa I de muncă, nici sporurile, deși sunt adeverințe.
Re: Decizie pensie urmaÈ™
Scris de: la pensie la data: 07/09/2019 4:26am
Pentru anumite erori pe care le-ati observat in buletinul de calcul va adresati la casa de pensii. Presupunem ca sporurile nu au mai fost evidentiate separat dupa 01 aprilie 2001 pentruca acestea au fost incluse in salariu.
Re: Decizie pensie urmaÈ™
Scris de: Munteanu Elena la data: 07/09/2019 5:30am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am constatat că ultimul an,incepând cu luna 05.2001 și până a iesit la pensie tatăl meu( 04.2002), nu a mai fost completat deloc, totul este "0". Am făcut din nou contestație, dar abia acasă am observat și lipsa datelor din ultimul an, așa că nu am menționat și acest lucru, ci doar că lipsește sporul condiții grele de muncă de 15%. Din nou am atașat copii de pe adeverintele, care sunt în original la dosar și sper să observe că nu este completat ultimul an. S-au mai strecurat erori, în legătură cu armata, unde l-au trecut în rezervă cu două luni mai devreme. Știu că nu se fac intenționat erorile, am văzut când am introdus eu date în program, că trebuie multă atenție. Voi vedea ce raspuns voi primi la contestație. Multumesc!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1