Subiect "pensie la limita de varstă" Deschis de georgescu radu la data: 07/08/2019 12:44pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie la limita de varstă
Scris de: georgescu radu la data: 07/08/2019 12:44pm
Gen:masculin
Data nasterii:02.05.1954
Stagiul de cotizare:36 ani și 8 luni
Alte date:15 ani lucrați în grupa II de muncă
Intrebare: Am calculat pensia cu ajutorul programului dvs de 2 ori: o data am trecut grupa II de muncă și o data nu am trecut-o (pentru cei 15 ani). Punctajul, respectiv pensia calculată, a fost aceeași. Să înțeleg că grupa II de muncă nu afectează punctajul, respectiv valoarea pensiei?
Re: pensie la limita de varstă
Scris de: la pensie la data: 07/09/2019 6:04am
Nu stim unde ati calculat, cu ajutorul programului, de doua ori pentruca pe site ati deschis un singur program.
Pe acest program ati introdus si grupa de munca si daca cumulati punctele iesite din program (sunt accesibile facand click pe butonul “Datele introduse”) pentru :
- Stagiul militar
- Facultate
- Pentru sumele castigate anual
- Pentru grupele de munca
Obtineti punctajul total. Deci programul cumuleaza si punctajele suplimentare pentru stagiile in grupele de munca.
Re: pensie la limita de varstă
Scris de: georgescu radu la data: 07/10/2019 1:00pm
Gen:masculin
Data nasterii:02.05.1954
Stagiul de cotizare:36 ani și 8 luni
Alte date:15 ani lucrați în grupa II de muncă
Intrebare:
Da, am tot modificat datele pe același nume și au apărut erori. Oricum am văzut mai târziu că datele introduse pot fi vizualizate și acolo se vad și punctajele pentru grupa de muncă.
Recomand tuturor programul dvs ... la prima introducere a datelor am obținut un rezultat foarte apropiat de cel al Casei de Pensii. Nu numai că poți afla dacă nu cumva s-au strecurat erori la calculul făcut de Casa de Pensii dar programul te obligă să parcurgi fiecare rând în cartea de muncă și poți avea tot felul de surprize. Pe care le poți corecta.
Mulțumesc ... foarte util programul dvs. Voi reveni după ce voi obține un răspuns de la angajator.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1