Subiect "spor de vechime" Deschis de criviteanu n. la data: 01/20/2020 6:12pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
spor de vechime
Scris de: criviteanu n. la data: 01/20/2020 6:12pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Am descarcat din site-ul CNPP lista "Informatii din carnetul de munca" si am observat ca nu este trecut deloc sporul de vechime. In programul dv-tra spuneti ca din septembrie 1992 sporul de vechime este introdus in salariu. In cartea de munca este trecut in procente si dupa septembrie 1992.Am verificat cu actele aditionale si fluturasii de salariu si sporul de vechime nu este inclus in salariul trecut in cartea de munca ci este calculat conform procentului trecut in carte. Ce este de facut pentru a fi luat in considerare.
Re: spor de vechime
Scris de: GicaH la data: 01/21/2020 1:18am
criviteanu n. :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Am descarcat din site-ul CNPP lista "Informatii din carnetul de munca" si am observat ca nu este trecut deloc sporul de vechime. In programul dv-tra spuneti ca din septembrie 1992 sporul de vechime este introdus in salariu. In cartea de munca este trecut in procente si dupa septembrie 1992.Am verificat cu actele aditionale si fluturasii de salariu si sporul de vechime nu este inclus in salariul trecut in cartea de munca ci este calculat conform procentului trecut in carte. Ce este de facut pentru a fi luat in considerare.


Trebuie sa cereți și sa obțineți adeverințe pentru sporul vechime de la angajatori din septembrie 1992 pana în 01 aprilie 2001.
Re: spor de vechime
Scris de: la pensie la data: 01/21/2020 6:54am
Raspunsul domnului Gica este corect dar adeverinta pentru sporul de vechime trebuie sa fie pentru perioada 01 aprilie 1992 - 01 aprilie 2001.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1