Subiect "Adeverinta" Deschis de Cecilia la data: 10/25/2020 6:04am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Adeverinta
Scris de: Cecilia la data: 10/25/2020 6:04am
Gen:f
Data nasterii:17.09.1961
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Vă mulțumesc mult pentru promptitudinea răspunsului dvs. Poate nu am fost foarte Explicită în întrebare.

Conform art.76 din normele de aplicare a art.1o3,alin. (2) din legea nr.263/2010, se spune că cererea de pensionare este însoțită de anumite acte, așa cum sunt enumerate în art.76 din norme.

INTREBAREA mea este:

trebuie să depun de la FIECARE LOC DE MUNCĂ, pe care l-am avut "acte privind vechimea în muncă sau vechimea în serviciu realizata"?

VA MULTUMESC MULT PENTRU TOT!
Re: Adeverinta
Scris de: GicaH la data: 10/26/2020 4:09am
Cecilia :
Gen:f
Data nasterii:17.09.1961
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Vă mulțumesc mult pentru promptitudinea răspunsului dvs. Poate nu am fost foarte Explicită în întrebare.

Conform art.76 din normele de aplicare a art.1o3,alin. (2) din legea nr.263/2010, se spune că cererea de pensionare este însoțită de anumite acte, așa cum sunt enumerate în art.76 din norme.

INTREBAREA mea este:

trebuie să depun de la FIECARE LOC DE MUNCĂ, pe care l-am avut "acte privind vechimea în muncă sau vechimea în serviciu realizata"?

VA MULTUMESC MULT PENTRU TOT!

La cererea pentru pensionare trebuie sa depuneti carnetul de munca original și în copie, precum și adeverinte de stagiu de la locurile de munca avute după 01 ianuarie 2011.data de la care nu s-au mai făcut inscrisuri în carnetele de munca.
Re: Adeverinta
Scris de: Cecilia la data: 10/26/2020 4:53am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Multumesc mult pentru raspuns!
Re: Adeverinta
Scris de: la pensie la data: 10/28/2020 10:22am
Raspunsul domnului Gica este partial corect.
Pentru dovada vechimii la dosarul de pensie trebuie sa depuneti carnetul de munca si adeverinta numai pentru perioadele lucrate si neinscrise in carnetul de munca.
Prevederea privind depunerea de adeverinta pentru perioada dupa 01 ianuarie 2011 in care nu s-au mai facut inscrisuri in carnetele de munca a fost abrogata, pentruca aceasta perioada se afla in arhiva electronica a Casei de pensii.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1