Subiect "Anexa 6" Deschis de ADRIAN la data: 03/24/2021 1:32pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Anexa 6
Scris de: ADRIAN la data: 03/24/2021 1:32pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Ce se complecteaza cererea pentru pensie la rubrica "adeverinţă privind grupa superioară/condiţii de muncă " , ca spatiu de scris este mic si daca ai 3 , 4 adeverinte si de grupa I si grupa II ? Se trece numarul adeverintei dar nu este loc? Si pentru " certificat de naştere şi/sau certificate de căsătorie " este loc numai pentru unul din ele . Intreb pentru ca in codintiile astea de Covid este bine sa mergi la ghiseu si sa stai cat mai putin . Eu am luat o cerere de pe site-uri casei de pensie .
Re: Anexa 6
Scris de: GicaH la data: 03/25/2021 2:34am
ADRIAN :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Ce se complecteaza cererea pentru pensie la rubrica "adeverinţă privind grupa superioară/condiţii de muncă " , ca spatiu de scris este mic si daca ai 3 , 4 adeverinte si de grupa I si grupa II ? Se trece numarul adeverintei dar nu este loc? Si pentru " certificat de naştere şi/sau certificate de căsătorie " este loc numai pentru unul din ele . Intreb pentru ca in codintiile astea de Covid este bine sa mergi la ghiseu si sa stai cat mai putin . Eu am luat o cerere de pe site-uri casei de pensie .


La adeverințe pentru grupe de muncă, scrieți doar numărul acesteia fără tipul de grupa și data emiterii, iar la certificate naștere și căsătorie la fel, fără a indica felul actului.

Dacă nu vă descurcați, lăsați necompletat locul/locurile respectiv/respective și completați la ghișeu doar locurile acestea, nu va dura mult.
Re: Anexa 6
Scris de: la pensie la data: 03/25/2021 10:51am
Urmati sfaturile domnului Gica, caruia ii multumim, pentruca are mai multa experienta.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1