Subiect "Incepind cu 2005 am lucrat la doua firme La una cu program normal (* ore ) la alta 2 ore zilnic .Cum trec aceste date in program ? multumesc anticipat" Deschis de nita titel la data: 07/06/2013 9:44am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Incepind cu 2005 am lucrat la doua firme La una cu program normal (* ore ) la alta 2 ore zilnic .Cum trec aceste date in program ? multumesc anticipat
Scris de: nita titel la data: 07/06/2013 9:44am
Gen:f
Data nasterii:21 02.1955
Stagiul de cotizare:36
Alte date:
Re: Incepind cu 2005 am lucrat la doua firme La una cu program normal (* ore ) la alta 2 ore zilnic .Cum trec aceste date in program ? multumesc anticipat
Scris de: la pensie la data: 07/08/2013 4:27am
In perioada in care ati lucrat la mai multe firme in afara de cea cu program normal puteti proceda astfel :
- Daca la firma cu program normal ati primit sporuri neintroduse in salariu atunci sumele castigate la firmele in care ati lucrat cu program partial le puteti cumula si introduce in coloana sporuri in “suma fixa” eventual cumulate si cu sporurile in suma fixa castigata la firma cu program normai.
- Daca la firma cu program normal nu ati primit sporuri neintroduse in salariu (acesta credem ca este cazul anului 2005) atunci sumele castigate la firmele in care ati lucrat cu program partial le puteti cumula cu suma castigata la firma cu program normai si le introduceti in coloana salarii tarifare.
Am verificat cele trei programe de calcul deschise pe adresa dv de mail si am vazut ca toate sunt pentru persoane de gen feminin si completate neglijent.
Daca doriti un calcul corect completati cu atentie datele si dupa ce ati terminat introducerea datelor, daca doriti o verificare reveniti si o cereti.
In toate cele trei programe nu ati introdus sporul de vechime inainte de aprilie 1992 determinat asa cum explicam noi pe forum la adresa :
http://www.lapensie.com/forum/spor-de-vechime.php
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1