Subiect "SPORURI DE PRODUCTIE SPECIALA" Deschis de DRAGOMIR THEODOR la data: 07/07/2013 5:31am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
SPORURI DE PRODUCTIE SPECIALA
Scris de: DRAGOMIR THEODOR la data: 07/07/2013 5:31am
Gen:M
Data nasterii:11.09.1948
Stagiul de cotizare:
Alte date:DEPUS DOSAR PENTRU LIMITA DE VARSSTA
Intrebare: La implinirea varstei de pensionare pentru limita de varsta am depus dosarul la CASA DE PENSII TERITORIALA. iN COMPONENTA DOSARULUI SE AFLA SI ADEVERINTA DE SPORURI ELIBERATA DE SOCIETATEA LA CARE AM LUCRAT. La capitolul SPORURI PRNTRU PRODUCTIE SPECIALA ca baza legala a fost trecutDECRETUL 163/1975 si Avizul Ministerului Muncii 0472/80, baza legala care nu a fost luata in calcul de CASA DE PEBSII.
rUGAMINTEA MEA ESTE SA IMI COMINICATI, CARE ESTE BAZA LEGALA DE ACORDARE A SPORURILOR DE PRODUCTIE SPECIALA PRIMITE IN PERIOADA 01.08.1980-01.04.1991 de catre salariatii care au lucrat in societati (intreprinderi), care au executat produse si lucrari d ecrectare cu caracter special pentru MINISTERUL FORTELOR ARMATE SI MINISTERUL DE INTERNE .aCESTE LUCRARI AVEAU CARCTER DE secret de stat
Re: SPORURI DE PRODUCTIE SPECIALA
Scris de: la pensie la data: 07/08/2013 6:04am
Gasiti raspunsul la intrebarea dv in cap II nr 17 din Nota postata la adresa de mai jos :
http://www.cjpsv.ro/legislatie/acte/nota_sporuri.htm
Re: SPORURI DE PRODUCTIE SPECIALA
Scris de: DRAGOMIR THEODOR la data: 07/10/2013 6:45am
la pensie :
Gasiti raspunsul la intrebarea dv in cap II nr 17 din Nota postata la adresa de mai jos :
http://www.cjpsv.ro/legislatie/acte/nota_sporuri.htm

''AM FOST LA ADRESA SUS AMINTITA DE DVS, SI SE SPUNE IN FELUL URMATOR LA CP.II PUNCTUL 17; SPORUL ACORDAT PERSONALULUI CIVILCARE A DESFASURATACTIVITATE IN CADRULUNITATILOR MILITARE APARTINAND M.Ap.N si M.I.

Intrebarea mea se referea la personalul care a lucrat PEMTRU M.Ap.N si M.I. in intreprinderi si institute de cercetari inainte de 1990 acestea producand proiecte si produse pnetru INDUSTRIA DE APARARE .Pentru EXEMPLIFICARE VA ROG SA STUDIATI CARTEA; ELECTRONICA ROMANEASCA O ISTYORIE TRAITA vol.2 ELECTRONICA PROFESIONALA COORDONATOR dr. ing NONA MILEA EDITURA AGIR Bucuresti 2013.

Deci astept in continuare pregizare bazei legale pentru care afost acordat sporul de PRODUCTIE SPECIASLA pentru salariatii din iINTREPRINDERILE CIVILE cu activitate in domeniul apararii si securitatii de stat.
Re: SPORURI DE PRODUCTIE SPECIALA
Scris de: la pensie la data: 07/11/2013 1:55am
Ne pare rau, dar nu cunoastem legislatia specifica domeniului de activitate care va intereseaza pe dv.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1