Subiect "salvare date introduse" Deschis de Popa Gheorghe la data: 04/20/2020 1:25pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
salvare date introduse
Scris de: Popa Gheorghe la data: 04/20/2020 1:25pm
Gen: M
Data nasterii:23.04.1955
Stagiul de cotizare: 45 ani
Alte date:
Intrebare: Am completat datele in programul de calcul al pensiei la limita de varsta. La un moment dat am fost delogat. Datele introduse pana in momentul delogarii le-am pierdut. Cum as putea sa le recuperez?
Cu stima,
Gh. Popa
Re: salvare date introduse
Scris de: la pensie la data: 04/21/2020 2:10am
Nu este clar ce intelegeti dv prin expresiile “la un moment dat” si “delogare” si nici nu ati precizat daca ulterior ati incercat sa va logati si ati esuat. .
Am verificat in programele deschise si am gasit ca aveti trei programe cu datele dv personale din care ati introdus date in un program in perioada 1974 - 2009.
Aceste date sunt accesibile prin procedura obisnuita de logare. Daca ati uitat parola cereti-o si vi se va trimite pe adresa dv de mail, iar daca nu o primiti reveniti si va ajutam.
Re: salvare date introduse
Scris de: Popa Gheorghe la data: 04/22/2020 2:05am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Buna ziua,
Cand am terminat de introdus anul 2010 si am apasat butonul "Continua" mi s-au cerut datele de logare. M-am logat fara probleme, dar nu am regasit datele introduse anterior. Dumneavoastra spuneti ca le vedeti. Va rog sa-mi comunicati modalitatea cum le pot vedea si eu pentru a finaliza programul.
Cu multumiri,
Gh. Popa
Re: salvare date introduse
Scris de: Popa Gheorghe la data: 04/22/2020 2:18am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Buna ziua,
M-am descurcat cu datele salvate.
Multumesc,
Gh. Popa
Re: salvare date introduse
Scris de: la pensie la data: 04/22/2020 8:16am
Presupunem ca desfasurarea evenimentelor a fost urmatoarea :
Dupa introducerea datelor in anul 2010 ati facut o pauza ceva mai lunga si programul v-a delogat deoarece asa procedeaza cu cei care nu mai sunt activi in program o perioada mai mare.
Dupa relogare ati accesat un program in care nu ati introdus date pentruca ati facut o gresala frecventa ca nu ati individualizat programele deschise cu nume si numere de exemplu Gheorghe 1, Gheorghe 2, etc ci denumiti toate programele cu acelasi nume si cand trebuie sa intrati in program nu mai stiti care este cel in care ati introdus date.
Re: salvare date introduse
Scris de: Isabella Glanger la data: 04/06/2022 6:44am
la pensie :
Presupunem ca desfasurarea evenimentelor a fost urmatoarea :
Dupa introducerea datelor in anul 2010 ati facut o pauza ceva mai lunga si programul v-a delogat deoarece asa procedeaza cu cei care nu mai sunt activi in program o perioada mai mare.
Dupa relogare ati accesat un program in care nu ati introdus date pentruca ati facut o gresala frecventa ca nu ati individualizat programele deschise cu nume si numere de exemplu Gheorghe 1, Gheorghe 2, etc ci denumiti toate programele cu acelasi nume si cand trebuie sa intrati in program nu mai stiti care este cel in care ati introdus date.


Bună ziua, am aceeași problemă. Ieri mi-am creat cont in aplicație dorind să-mi calculez pensia-urmează să mă pensionez în februarie 2023. Am introdus până la anul 2010, apoi am făcut o pauză, când am revenit nu am mai găsit niciun fel de date, nici măcar numele meu. Vă rog să mă îndrumați cum să procedez, pentru că este destul de dificil de introdus 34 de ani într-o singură sesiune. Mulțumesc anticipat, Isabella Glanger
Re: salvare date introduse
Scris de: la pensie la data: 04/06/2022 9:12am
Pentru doamna Isabella
Noi presupunem ca in cazul dv nu este aceeasi situatie ca in cazul domnului Popa.
Datele introduse in program se salveaza automat la trecerea de la o pagina la alta prin apasarea pe butonul "continua".
Deoarece am gasit deschise 3 programe de calcul pensie din care in unul ati introdus cca 30 ani presupunem ca dv nu ati putut sa mai intrati in programele deschise fiindca ati comis erori la logare.
In programul introdus ati introdus perioada facultatii si din aceasta cauza presupunem ca intentionati sa calculati pensia pentru limita de varsta la care aveti dreptul incepand cu 17 februarie 2023.
In acest program am observat urmatoarele erori:
1 Anul universitar incepe la data de 01 octombrie si se termina la data de 30 septembrie a anului urmator cu exceptia ultimului an daca se face angajarea inainte de 01 octombrie.
Dv ati introdus codul facultatii incepand cu 01 ianuarie a primului an de facultate.
2 Nu ati introdus sporul de vechime inainte de 01 aprilie 1992, care se acorda automat, asa cum explicam noi pe forum la pagina de la adresa de mai jos:
http://www.lapensie.com/forum/spor-de-vechime.php
Corect pentru dv este urmatorul spor de vechime
Intre septembrie 1988 - august 1990 3 %
Intre septembrie 1990 - martie 1992 6 %
3. O perioada de cca 2 ani ati selectat codul "L" care inseamna ca ati primit salariu lunar fara sa introduceti salariu.
Re: salvare date introduse
Scris de: Isabella Glanger la data: 04/06/2022 2:12pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Vă mulțumesc pentru răspuns. Am început facultatea la 1 octombrie 1981, într-adevăr, m-am angajat din 1 septembrie 1985-cum este consemnat în cartea de muncă.
O perioadă de trei ani am lucrat fără să mi se plătească contribuțiile aferente la Stat, de aceea nu am introdus salariu. Voi încerca să introduc din nou datele și sporurile de vechime așa cum mi-ați explicat. Mulțumesc încă o dată!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1