Subiect "CONTESTARE IN TRIBUNAL" Deschis de Cornelia la data: 05/28/2021 3:54am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
CONTESTARE IN TRIBUNAL
Scris de: Cornelia la data: 05/28/2021 3:54am
Gen:
Data nasterii:01.03.1962
Stagiul de cotizare:38 ani 10 luni
Alte date:Adev proiectare-cu acord, prime, spor vechime 15%
Intrebare:Buna ziua, am decizia de pensionare din 02.09.2019-Casa pensii spune ca nu a luat in calcul acordul global, prime, pt ca nu sint sporuri permanente-cf anexei 15. DAR NU SPUNE SI CA NU AU LUAT in calcul sporul de vechime de 15% asa cum este precizat in adeverita de la Proiect Buc.Se vede acest lucru din buletinul de calcul.Acum am pregatit dosarul sa dau in judecata casa de pensii-pentru includerea in baza de calcul a acordului, primelor si sporului de vechime .Trebuie sa cer recalcularea incepind cu 30.06.2019 ? In buletinul de calcul-dupa 01.04.2001-nu mai apare procent de pensia suplimentara 5%, 3% .Eu am avut retinut din salariu si pensia suplimentara si a fost virata la casa de pensii.De ce nu mi sa luat in calucl in acest buletin acordat ???Sau gresesc eu ...Va multumesc mult
Re: CONTESTARE IN TRIBUNAL
Scris de: la pensie la data: 05/28/2021 6:28am
Luarea in calcul a sporului de vechime, a sumelor castigate in acord global si a primelor am discutat-o la un mesaj anterior
Referitor la punctajul suplimentar pentru contributia la pensie suplimentara este corect ca acesta sa fie acordat numai pana la data de 01 aprilie 2001 deoarece numai pana la aceasta data s-a platit contributie la pensie suplimentara.
Re: CONTESTARE IN TRIBUNAL
Scris de: Cornelia la data: 05/28/2021 6:39am
Gen:
Data nasterii:01.03.1962
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Multumesc mult.O sa dau in judecata casa de pensii.Nu au luat in calcul nici sporul de vechime din adeverinta Proiect Bucuresti.o zi buna
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1