Subiect "PENSIE ANTICIPATA" Deschis de Elena N. la data: 05/28/2021 4:28pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
PENSIE ANTICIPATA
Scris de: Elena N. la data: 05/28/2021 4:28pm
Gen:fem
Data nasterii:24 01 1963
Stagiul de cotizare:41ani
Alte date:
Intrebare:am primit decizia de pensionare cu suma de 1000ron (0,68pct)mentionez ca am lucrat ca infirmiera la un spital si mi se pare f.putin dupa 41 de ani de munca credeti ca s-a socotit corect sau e nevoie sa fac contestatie-mentionez ca lucrez incontinuare
Re: PENSIE ANTICIPATA
Scris de: GicaH la data: 05/29/2021 6:32am
Elena N. :
Gen:fem
Data nasterii:24 01 1963
Stagiul de cotizare:41ani
Alte date:
Intrebare:am primit decizia de pensionare cu suma de 1000ron (0,68pct)mentionez ca am lucrat ca infirmiera la un spital si mi se pare f.putin dupa 41 de ani de munca credeti ca s-a socotit corect sau e nevoie sa fac contestatie-mentionez ca lucrez incontinuare


Ca să fiți sigura, faceți verificarea datelor introduse în fisa de calcul primita dacă sunt identice cu cele din carnetul de munca, sau introduceti datele în programul de pe acest site, odată cu verificarea datelor din fisa de calcul primita.
Daca datele corespund, este corect, înseamnă că salariile încasate de dumneavoastră au fost mici și nu are rost sa contestați, calculul fiind corect.
Re: PENSIE ANTICIPATA
Scris de: la pensie la data: 05/30/2021 8:11am
Raspunsul domnului Gica este corect. Nu ati precizat ce fel de pensie ati primit.
Din mesajele anterioare presupunem ca nu aveti stagiul de cotizare de 41 ani intregi si presupunem ca ati primit pensie anticipata partiala, diminuata. In acest caz la calculul de verificare aveti in vedere si diminuarea.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1