Subiect "Modificări în legislatie" Deschis de Doru la data: 04/01/2022 10:16am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Modificări în legislatie
Scris de: Doru la data: 04/01/2022 10:16am
Gen:m
Data nasterii:22 05 58
Stagiul de cotizare:28ani
Alte date:28 grupa2 și condiții speciale.24 de ani din cei 28 în condițiile legii197 /2021.Legea plx7/2022 fiind promulgata și publicata în monitor cei 24 lucrați în minerit și termocentrala se vor calcula ca fiind în condiții speciale sau deosebite?Șanț la pensie la limita de varsta din 2018 și ma interesează pt recalculare.Multumesc.
Re: Modificări în legislatie
Scris de: Gabi la data: 04/01/2022 11:27pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:cei 28 de ani gr 2 și condiții deosebite nu speciale .

Intrebare:
Re: Modificări în legislatie
Scris de: Doru la data: 04/02/2022 12:07am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:da corect 28 ani gr2 și condiții deosebite. iar corect este legea 74 /2022 nu plx 7.
Re: Modificări în legislatie
Scris de: Carp Mircea la data: 04/02/2022 3:54am
D-voastra doriti sa va lamuriti problemele, fara sa dialogati/comunicati cu alte persoane.Deschideti topicuri dupa topicuri, punand aceleasi intrebari, dar nu finalizati discutiile.Motivul:Nu doriti sa comunicati cu nimeni.Eu va dadusem niste raspunsuri si daca am vazut ca nu aveti nicio reactie, am cerut administratorului sa mi le stearga pe motiv ca nu aveti incredere in persoana mea.Asta s-a si intamplat.Multumesc Administratorului.Daca la un momentdat veti dori sa comunicati si cu mine/cu persoana mea, ma veti gasi.Multumesc.
Re: Modificări în legislatie
Scris de: Doru la data: 04/02/2022 4:03am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Scuze.va apreciez munca dar am văzut doua opinii puțin diferite și doream încă o confirmare.Inca o data scuze pt insistenta dar va dați seama că mă interesează subiectul.Multumesc.
Re: Modificări în legislatie
Scris de: Doru la data: 04/02/2022 4:11am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:Ultimul răspuns primit de la dvs afost sa discutam după publicarea legii în M0.
Intrebare:
Re: Modificări în legislatie
Scris de: Carp Mircea la data: 04/02/2022 5:50am
Nu eu v-am spus ca discutam dupa publicarea in M.OF.
Discutati acest lucru cu administratorul forumului.
Din acest moment cu mine mai puteti lua legatura doar pe alte forumuri, siteuri si grupuri.Motivare:Nu doresc sa blochez acest forum daca discutia se va lungi.
Daca chiar nu va lamuri nimeni si doriti si interpretarea mea, intrebandu-l pe google, despre Carp Mircea.
Re: Modificări în legislatie
Scris de: la pensie la data: 04/02/2022 7:55am
Pentru domnul Doru
Aveti dreptate legea 74/2022, care prevede retroactivitatea prevederilor legii 197/2021 a fost publicata in M O si daca va incadrati in prevederile acestei legi puteti depune cerere de recalculare a pensiei.
Va sfatuim sa luati legatura cu domnul Carp pentruca va poate sfatui ce trebuie sa faceti practic pentru recalcularea pensiei.

Pentru domnul Carp
Forumul nostru este deschis tuturor celor care sunt bine informati in domeniul pensiilor, dv fiind unul din acestia, pentru a fi de ajutor celor care au nevoie de indrumari.
Deci va rugam sa treceti peste unele stangacii ale domnului Doru si sa-i dati indrumarile necesare.
Re: Modificări în legislatie
Scris de: Doru la data: 04/02/2022 8:41am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:Încă o data scuze și apreciez orice sfat.Este un forum cu adevărat util.
Intrebare:
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1