Subiect "Deciziile de recalculare" Deschis de Nelu la data: 07/03/2024 2:30pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Deciziile de recalculare
Scris de: Nelu la data: 07/03/2024 2:30pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Distribuirea deciziilor de recalculare se face in perioada 15-31 august (anunt Ministerul Muncii) adica 11 zile lucratoare. (vorba d-lui Baciu "suntem in grafic,nu exista nici o intarziere, vom trece de 90 % pana la 31 august " ) !!! Cand credeti ca se va termina distribuirea ?? (care oricum nu conteaza, banii ar putea fi virati de la 1 sept. daca se doreste ).
Re: Deciziile de recalculare
Scris de: Alexandru Dodea la data: 07/03/2024 2:41pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Deciziile de recalculare se distribuie pensionarilor incepand cu 10 iule
Re: Deciziile de recalculare
Scris de: Nelu la data: 07/03/2024 3:01pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Era destul de bine eu m-am uitat pe FACEBOOK MINISTERUL MUNCII si acest anunt apare pe prima pagina adica perioada 15-31 august.
Re: Deciziile de recalculare
Scris de: Doru la data: 07/04/2024 1:55am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Anunțul apare pe pagina oficiala a cnpp.15 30 august.Ar trebuii anunțată și ministrul muncii sa nu mai minta pensionarii la TV.
Re: Deciziile de recalculare
Scris de: GicaH la data: 07/04/2024 10:32am
Doru :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Anunțul apare pe pagina oficiala a cnpp.15 30 august.Ar trebuii anunțată și ministrul muncii sa nu mai minta pensionarii la TV.


Dacă trimit deciziile de recalculare a pensiilor între 15 și 32 august , cum oare mai pot une în plată/aplicare aceste decizii începând cu 1 septembrie?
Se zice că nu au oameni suficienti și nu au timpul necesar ...
Dar oare noi care am muncit și 16 ore/ zi chiar la stat și acum suntem obligați să umblăm după dovezi cum am făcut când era nevoie pentru realizare urgență a comenzilor... Îi pot une sa lucreze chiar și în 3 schimburi pentru respectarea termenelor.... Atenție termenul nu este acela cands-a stabilit campania electorală sau data votanților.
Mi se pare curioasă anunțarea amanarii trimiterii deciziilor concomitent cu anunțarea mai târziu a alegerilor.
Nu cred in coincidente și s-ar putea amâna pentru după alegeri pentru prorogarea legii.
Scuze administratorului site-ului dacă am comentat politic, dar tot ce tine de pensii se hotărăște doar in plan politic, de la punct pensie/VPR, indexări, vârsta de pensionare/ stagiu de cotizare, contributiv sau necontributiv, legi ale pensiilor etc.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1