Subiect "refuz emitere adeverinta spor" Deschis de Ana Dicu la data: 07/09/2024 6:35am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
refuz emitere adeverinta spor
Scris de: Ana Dicu la data: 07/09/2024 6:35am
Gen:f
Data nasterii:1964
Stagiul de cotizare:40
Alte date:
Intrebare:Buna ziua, va rog un ajutor daca a fost cineva in aceasta situatie. Am lucrat la o companie de stat in anii 90 si am avut salarizare care include prime si acord, insa de la personal mi se raspunde ca nu mi se elibereaza adeverinta pe motiv ca nu se mai gaseste arhiva din anii respectivi cu state care sa confirme plata acestor drepturi. Compania cu capital de stat este in functiune, caror foruri ma pot adresa (este subordonata unui minister) si ce pot intreprinde in sensul obtinerii acestei adeverinte.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri!
Re: refuz emitere adeverinta spor
Scris de: GicaH la data: 07/09/2024 6:55am
Ana Dicu :
Gen:f
Data nasterii:1964
Stagiul de cotizare:40
Alte date:
Intrebare:Buna ziua, va rog un ajutor daca a fost cineva in aceasta situatie. Am lucrat la o companie de stat in anii 90 si am avut salarizare care include prime si acord, insa de la personal mi se raspunde ca nu mi se elibereaza adeverinta pe motiv ca nu se mai gaseste arhiva din anii respectivi cu state care sa confirme plata acestor drepturi. Compania cu capital de stat este in functiune, caror foruri ma pot adresa (este subordonata unui minister) si ce pot intreprinde in sensul obtinerii acestei adeverinte.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri!


Foruri superioare, ITM și/sau acțiune
în justiție. Ați cerut în scris cu număr de înregistrare cerere?
Re: refuz emitere adeverinta spor
Scris de: la pensie la data: 07/10/2024 7:55am
Indicatia domnului Gica este corecta.
Insa daca motivatia este reala nu va mai poate ajuta nicio interventie.
Re: refuz emitere adeverinta spor
Scris de: Ana Dicu la data: 07/11/2024 5:35am
la pensie :
Indicatia domnului Gica este corecta.
Insa daca motivatia este reala nu va mai poate ajuta nicio interventie.


Multumesc pentru raspuns, motivatia nu este reala, arhiva exista pentru ca s au eliberat acum cativa ani adeverinte complete unor persoane, este doar rea vointa pe care nu stiu cum sa o combat.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1