Subiect "Norme metodologice" Deschis de Mihaela Mihai la data: 07/14/2024 8:06am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Norme metodologice
Scris de: Mihaela Mihai la data: 07/14/2024 8:06am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:

Stie cineva daca s-a publicat Modalitatea tehnică de transformare a zilelor lucrătoare în zile calendaristice, în vederea determinării stagiului de cotizare realizat?
Este absurd sa se vorbeasca despre recalcularea pensiilor, conform noii legi!
Exista temei legal!
Articolul 16, aliniatul b din Norme de aplicare pentru noua lege a pensiilor!!!
@admin ce parere aveti?
Re: Norme metodologice
Scris de: lapensioaneretardate la data: 07/14/2024 11:03am
Mihaela Mihai :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:

Stie cineva daca s-a publicat Modalitatea tehnică de transformare a zilelor lucrătoare în zile calendaristice, în vederea determinării stagiului de cotizare realizat?
Este absurd sa se vorbeasca despre recalcularea pensiilor, conform noii legi!
Exista temei legal!
Articolul 16, aliniatul b din Norme de aplicare pentru noua lege a pensiilor!!!
@admin ce parere aveti?

-------
cand ai deja, in mijloc de iulie, peste 52% deficit calculat din pib, cum naiba sa crezi ca legea noua va intra in vigoare?
Cat de tampitzi sa cenzurati egal blocati accesul pe acest superb site @admineeeee?
Pont: vezi pe googletranslate cum se traduce "e vina ta" din romana in franceza...da cu sonor, prietene!
Re: Norme metodologice
Scris de: luciana la data: 07/15/2024 2:39am
Mihaela Mihai :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:

Stie cineva daca s-a publicat Modalitatea tehnică de transformare a zilelor lucrătoare în zile calendaristice, în vederea determinării stagiului de cotizare realizat?
Este absurd sa se vorbeasca despre recalcularea pensiilor, conform noii legi!
Exista temei legal!
Articolul 16, aliniatul b din Norme de aplicare pentru noua lege a pensiilor!!!
@admin ce parere aveti?


Eu inteleg ca NORMELE pentru determinarea stagiului sunt necesare pentru a putea pune in aplicare L 360, adica pentru cei care solicita pensionarea dupa intrarea acesteia in vigoare.
Nu se aplica la recalculare, doarece pentru pensiile in plata a fost stabilit stagiul pe baza normelor legii in vigoare (acelea nepublicate in MO).
De aceea nu se grabeste dl Pres al CNPP.
Eu astept cu nerabdare si interes aceste norme, fiindca vreau sa cer pensionarea in octombrie.
Sanatate tuturor!
Re: Norme metodologice
Scris de: la pensie la data: 07/15/2024 8:43am
Putem discuta despre acest subiect , in limita dialogului civilizat, daca precizati ce perioade din activitatea dv au fost exprimate in zile lucratoare.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1