Subiect "Calcul Pensie - nu functioneaza" Deschis de Raluca la data: 03/18/2010 7:09am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Calcul Pensie - nu functioneaza
Scris de: Raluca la data: 03/18/2010 7:09am
Dupa logare, link-ul Calcul pensie tot nu functioneaza. Obtin mereu eroarea: "Query failed1 : You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1"

Stiu ca nu este acesta locul pentru a semnala probleme, dar nu am gasit nici o informatie de contact/ reclamatii pe site.
Re: Calcul Pensie - nu functioneaza
Scris de: la pensie la data: 03/21/2010 10:08am
Pentru intrare in program trebuie sa cititi cu atentie instructiunile prezentate pe pagina de logare.
Atentie butonul “Logare” se utilizeaza in cazul cand aveti deja un cont deschis anterior.
In cazul in care doriti deschiderea unui cont nou utilizati butonul “Inregistrare/Cont Nou”
Re: Calcul Pensie - nu functioneaza
Scris de: Raluca la data: 03/29/2010 4:51pm
Am un cont deschis, am citit instructiunile si logarea a functionat. Banuiesc ca altfel nu s-ar fi activat meniul Delogare in locul celui de Logare, nu?

Odata logata,orice browser as folosi, obtin eroarea de care va spuneam si care este clar o eroare de MySql. Pagina de Calcul Pensie nu functioneaza. Dumneavoastra reusiti sa folositi aceasta pagina pentru calculul pensiei, dintr-un cont obisnuit, care sa nu fie administrator?

Multumesc.
Re: Calcul Pensie - nu functioneaza
Scris de: la pensie la data: 03/31/2010 8:12am
Am intrat in contul deschis de dv de pe un cont de vizitator evident utilizandu-va parola dv care nu poate fi vizualizata pe contul de vizitator, pana la a doua pagina unde ati completat toate rubricile cu exceptia numelui persoanei pentru care faceti calculul . Am completat noi aceast nume cu “Raluca” (il puteti modifica) dupa care am intrat in program apasand pe “continuare” si am intrat in programul de calcul.
Daca eroarea se repeta nu intelegem care este cauza.
Re: Calcul Pensie - nu functioneaza
Scris de: Raluca la data: 04/06/2010 3:59am
Multumesc.
Pagina functioneaza daca adaug pe pagina principala o persoana si o selectez inainte de a merge pe pagina "Calcul Pensie", in caz contrar nu.

Pentru mine, este suficient, dar ma gandesc ca ar fi bine sa precizati acest lucru in instructiuni, undeva pe prima pagina, pentru ca altfel este extrem de confuz.
M-as fi asteptat sa trebuiasca sa introduc datele despre persoana pentru care calculez pensia (mama mea) pe pagina "Calcul Pensie".
Re: Calcul Pensie - nu functioneaza
Scris de: la pensie la data: 04/08/2010 8:24am
Nu vrem sa va contrazicem si nici sa ne justificam propriile greseli dar este prima oara dupa utilizarea programului de zeci de mii ori (nu exageram) cand se face o asemenea eroare la care sa intervenim noi.
Textul ce insoteste avertizarea de eroare contine informatii care indica natura erorii si probabil daca foloseati un browser care va avertizeaza cu un text in limba romana atunci nu ar mai fi asa de extrem de confuz.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1