Subiect "dpunere dosar pensie anticipata" Deschis de Maria H. la data: 05/17/2010 11:45am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
dpunere dosar pensie anticipata
Scris de: Maria H. la data: 05/17/2010 11:45am
Gen:FData nasterii:07.01.1955Stagiul de cotizare:36Alte date:Intrebare:Buna ziua si mii de multumiri pt.tot!.stiu ca intrunesc conditiile pt.pensie anticipata partial cu data de 07.01.1955.Intrebarea mea este cat de urgent trebuie sa depun dosarul la casa de pensii asa incat sa nuprind data de 01.06.2010 si de la ce data pot cere pensia anticipatata ?
Re: dpunere dosar pensie anticipata
Scris de: la pensie la data: 05/18/2010 7:13am
Deoarece masurile de restrictionare ale pensiilor anticipate partiale, pe care le asteapta toata lumea, unii din necesitate iar altii din curiozitate, nu s-a adoptat inca nu cu cunoastem nici noi mai mult decat dv.
In concluzie sfatul nostru este sa depuneti acest dosar cat mai urgent pentru a fi sigura ca data depunerii dosarului sa fie anterioara datei de aplicare a acestei reglementari legislative.

Multumim pentru sfatul dat d-nei VG deoarece pozitia in care ne aflam noi nu ne permite sa o sfatuim sa apeleze la pensie de invaliditate fara sa stim ca indeplineste conditiile din punct medical.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1