Subiect "Calcul punctaj suplimentar" Deschis de Elena D la data: 06/20/2010 11:15am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Calcul punctaj suplimentar
Scris de: Elena D la data: 06/20/2010 11:15am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Va rog sa ma ajutati. NU stiu cum se calculeaza punctajul suplimentar , conform OUG 209/2008, pentru grupa 2 de munca 100%, lucrata de mine in perioada 01.10.1974 -
01.02.1981. (laboranta determinari fizico-chimice metale neferoase (Au,Ag.etc) la o intreprindere miniera) Nu stiu exact la ce perioada se aplica.
In calculul inceput de mine, am trecut sporurile care, conform adeverintelor , nu au fost trecute in carnetul de munca.
Astept ajutorul dvs. Multumesc
Re: Calcul punctaj suplimentar
Scris de: la pensie la data: 06/22/2010 1:11am
Am verificat datele introduse de dv si avem urmatoarele observatii :
Sporul de vechime inainte de aprilie 1992 se calculeaza asa cum explicam noi pe forum la “Sporul de vechime”. Sporul introdus de dv in aceasta perioada corespunde cu cel corect cu mici exceptii adica cel introdus inainte de august 1974 si la modificarea sporului care s-a facut cu diferente de cateva luni.
Punctajul suplimentar pentru stagiul de gr II acordat conform OU 209/2008 se acorda prin majorarea cu 25 % a punctajelor anuale realizate de dv in aceasta perioada. Am calculat noi acest punctaj suplimentar in functie de datele dv si a rezultat un punctaj suplimentar de 1,44236 puncte anuale pe care puteti sa-l introduceti in caseta din pagina de intrare intitulata “Punctaj suplimentar grupa de munca”
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1