Subiect "Voi fi pensionat partial , incepand , cu 22 mai 2010.SE voi aplica asupra pensiei mele noile legi? Ar fi logic , sa fiu tratat ca pensionar , conform legilor valabile la momentul predarii dosarului pt. pensionare anticipata.Mentionez , ca dosarul am predat la 21 mai 2010 , inca nu mi-a venit decizia; as fi avut drept la pensionare partial anticipata inbca din anul 2009." Deschis de Eugen Molnar la data: 07/09/2010 4:37am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Voi fi pensionat partial , incepand , cu 22 mai 2010.SE voi aplica asupra pensiei mele noile legi? Ar fi logic , sa fiu tratat ca pensionar , conform legilor valabile la momentul predarii dosarului pt. pensionare anticipata.Mentionez , ca dosarul am predat la 21 mai 2010 , inca nu mi-a venit decizia; as fi avut drept la pensionare partial anticipata inbca din anul 2009.
Scris de: Eugen Molnar la data: 07/09/2010 4:37am




Gen:barbat
Data nasterii:1949
Stagiul de cotizare:Cam 37 de ani
Alte date:
Intrebare:Va rog sa ma scuzati intrebarea am scris in Subiect.Va rog sa cititi de acolo
Va multumesc Eugen Molnar
Re: Voi fi pensionat partial , incepand , cu 22 mai 2010.SE voi aplica asupra pensiei mele noile legi? Ar fi logic , sa fiu tratat ca pensionar , conform legilor valabile la momentul predarii dosarului pt. pensionare anticipata.Mentionez , ca dosarul am predat la 21 mai 2010 , inca nu mi-a venit decizia; as fi avut drept la pensionare partial anticipata inbca din anul 2009.
Scris de: la pensie la data: 07/10/2010 1:41am
Asa cum ati mentionat si dv se aplica legea care a fost valabila la data depunerii cererii.
De fapt legea 118/2010 care a intrat in vigoare in iulie 2010 din punct de vedere al pensiei anticipate partiale nu face altceva decat ca sisteaza dreptul de inscriere la acest drept pana la 31 decembrie 2010.
Faptul ca cererea dv a fost primita este o dovada ca in cazul dv nu se aplica legea 118/2010.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1