Subiect "Cuantum pensie anticipata" Deschis de Matei Angela la data: 08/09/2010 8:27am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Cuantum pensie anticipata
Scris de: Matei Angela la data: 08/09/2010 8:27am
Gen:F
Data nasterii:1955
Stagiul de cotizare:33 ani
Alte date:
Intrebare:
Am depus actele pentru pensionare anticipata .
Cu cate procente poate fi mai mica pensia anticipata fata de pensia pentru limita de varsta ?
Multumesc
Re: Cuantum pensie anticipata
Scris de: la pensie la data: 08/09/2010 9:11am
Nu putem face acest calcul. Pentru aceasta trebuie sa ne dati data completa de nastere (nu anul nasterii) si data la care ati cerut (depus dosarul) pensie anticipata partiala.
Re: Cuantum pensie anticipata
Scris de: Matei Angela la data: 08/09/2010 2:21pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Data nasterii este 19 iunie 1955 ; data depunerii dosarului este 30 iunie 2010
Re: Cuantum pensie anticipata
Scris de: la pensie la data: 08/10/2010 1:28am
Diminuarea pensiei anticipate partiale depinde de numarul de luni de la data iesirii la pensie anticipata partiala pana la data iesirii la pensie la limita de varsta (in cazul dv 60 luni) si de numarul de ani cu care stagiul dv de cotizare depaseste stagiul complet de cotizare (in cazul dv 3 ani)
Acest calcul poate fi facut pe pagina principala a site-ului nostru facand click pe “Pensia anticipata partiala” si accesand “Diminuarea punctajului la pensia anticipata partiala” “Conform legii actuale a pensiilor 19/2000”
Am introdus noi datele dv in acest program si a rezultat o diminuare a pensiei anticipate partiale cu 21 %.
Re: Cuantum pensie anticipata
Scris de: Matei Angela la data: 08/11/2010 8:17am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: MUltumesc !
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1