Subiect "pensie limita virsta" Deschis de Franga Maria la data: 09/09/2010 6:35am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie limita virsta
Scris de: Franga Maria la data: 09/09/2010 6:35am
Gen:
Data nasterii:01.05.1947
Stagiul de cotizare:36 ani
Alte date:
Intrebare:
Buna ziua,
Am primit raspunsul dvs.va multumesc.
Am fost la casa de pensii cum m-ati indrumat ,dar de la ghiseu mi s-a spus ca totul este corect si ca sunt buna de plata, intrucit am incasat drepturi care nu mi se cuveneau .Am vrut sa las o cerere insotita de actele pe care le aveam dar au fost refuzate. Spunid ca ei nu au gresit ceea ce am primit este corect ,cind am cerut sa vad care este acum pensia care mi se cuvine a spus ca este cea care este trecuta in decizia de iesire la l\v adica cea din 2004 si cu asta a terminat cu mine.
Re: pensie limita virsta
Scris de: la pensie la data: 09/10/2010 1:25am
Ne pare rau dar noi nu va putem ajuta deoarece nu veniti cu clarificarile necesare si in continuare nu va cunoastem situatia reala.Ceia ce v-am spus anterior s-a bazat pe presupuneri.
Pentru a putea sa intelegem situatia dv ar trebui sa cunoastem continutul deciziei de pensionare la limita de varsta si al ordinului pentru debit.
Pentru analiza situatiei trebuie sa va adresati cuiva care cunoaste legislatia pensiilor caruia sa-i puneti la dispozitie cele doua documente si alte informatii pe care vi le cere.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1