Subiect "pensie de invaliditate" Deschis de ionescu teodora la data: 11/08/2010 3:04am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie de invaliditate
Scris de: ionescu teodora la data: 11/08/2010 3:04am
Gen:
Data nasterii: 04.02.1953
Stagiul de cotizare:
Alte date: matei i dumitru este fratele meu ,bolnav psihic
cu pensie de invaliditate pana la 01.11.2010 suspendata de casa de pensie din slatina pe motiv ca nu are buletin valabil si pentru ca este bolnav el a fost de acord cu renuntare la pensie avand obsesia ca el se angajeaza in campul muncii.in momentul de fata nu are nici un venit si nu accepta de la mine nici macar o paine.
Intrebare: ce se poate face pentru a reintra in dreptul la pensia de invaliditate.eu nu am acces la alte documente .pe tote le tine sub cheie. ma straduiesc sa-l conving sa predea buletinul vechi si sa -si faca un buletin valabil.
am cerut ajutor de la politia locala fara stirea lui .va rog sa ma sfatuiti ce pot face .
va multumesc anticipat
Re: pensie de invaliditate
Scris de: la pensie la data: 11/08/2010 10:47am
Ne pare rau ca aceasta situatie nu se incadreaza in domeniul nostru de preocupare si nu putem sa va dam o solutie sigura. Putem numai sa va dam o sugestie.
Credem ca trebuie sa cereti ajutorul unui doctor psihiatru care cunoscand particularitatile afectiunii de care sufera poate gasi o solutie de a obtine actele necesare obtinerii preschimbarii actului de identitate.
De ce nu si aceia ca pentru a se putea incadra in campul muncii are nevoie de un act nou de identitate dupa care se poate incadra, urmand ca apoi cu acest act de identitate valabil sa obtineti iesirea din suspendare a pensiei de invaliditate.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1