Subiect "Adeverinta grupa" Deschis de BOLDEANU ION la data: 11/19/2010 6:49am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Adeverinta grupa
Scris de: BOLDEANU ION la data: 11/19/2010 6:49am
Gen: M
Data nasterii: 11.07.1948
Stagiul de cotizare: 39 ani si 6 luni
Alte date: Politehnica , ingineri, curs de zi, 5 ani
In vederea intocmirii dosarului de pensie am solictat la casa de pensii verificarea adeverintelor de grupa de munca,astfel:
1.Combinatul siderurgic Hunedoara
1.1 Grupa II -a de munca
- perioada 02.08.1978 - 01.11.1979;
- procent de 100% din timp;
- conform nominalizarii efectuate prin C.M.nr.8011/05.08.1978 (unde:CM 8011 fiind
contractul de munca la angajare ,la sectia Energetica);
- temeiul juridic al incadrarii in grupa il reprezinta:Ordin 968/90 si 272/90 Anexa II
puctul 55 si 139, precum si Ordin 50/90 Anexa II punctul 117.
1.2 Grupa I -a de munca
- perioada 01.11.1979 - 01.07.1980;
- procent de 100% din timp;
- conform nominalizarii efectuate prin Decizia nr.232/23.10.79 (unde: Decizia
232 reprezinta trecerea de la sectia Energetica la sectia Aglomerare);
- temeiul juridic al incadrarii in grupa il reprezinta:Ordin 50/90 Anexa I punctul 19.

1.3 Grupa I -a de munca
perioada 01.07.1980 - 03.06.1981;
- procent de 100% din timp;
- conform nominalizarii efectuate prin Decizia nr.492/09.07.1980 (unde: Decizia
492 reprezinta trecerea de la sectia Aglomerare la sectia Furnale );
- temeiul juridic al incadrarii in grupa il reprezinta:Ordin 50/90 Anexa I punctul 20.
2.Combinatul Chimic Craiova
2.1 Grupa I-a de munca
- perioada 06.03.1970-01.03.1973;
- procent 100% din timp;
- conform nominalizarii efectuate prin Decizia nr.314/1991 ;
- temeiul juridic al incadrarii in grupa il reprezinta:Ordin 1566/1995 al MMPS,MI
si MS,punctul 1 din anexa.
In urma verificarilor a rezultat ca:
- Adevrintele de la siderurgica Hunedoara ,nu sunt bine intcmite,dupa noile instructiuni;
- Adeverinta de la Combinatul Chimic este bine intocmita.
INSCRISURILE DE MAI SUS SUNT PREZENTATE PE ADEVERINTE.
Intrebare:De ce nu sunt bine intomite adeverintele de la siderurgica Hunedoara ?.
Sa auzim numai de bine ...
Boldeanu Ion
Craiova - 18.11.2010
Re: Adeverinta grupa
Scris de: la pensie la data: 11/20/2010 4:37am
Asa cum am precizat in raspunsul anterior nu cunoastem instructiunile de intocmire a acestor adeverinte.
Totusi analizand datele transmise de dv avem urmatoarele observatii:
-In nicio adeverinta nu este mentionata functia. Se pare ca aceasta informatie nu are importanta pentru Casa de Pensii deoarece nici adeverinta de la Combinatul Chimic Craiova nu contine aceasta informatie.
-In adeverintele eliberate de Combinatul Siderurgic Hunedoara nu sunt specificate forurile care au emis ordinele asa cum face Combinatul Chimic Craiova informatie care este necesara identificarii ordinului si a verificarii corectitudinii incadrarii.
Re: Adeverinta grupa
Scris de: Boldura v. la data: 01/07/2012 5:32am
la pensie :
Asa cum am precizat in raspunsul anterior nu cunoastem instructiunile de intocmire a acestor adeverinte.
Totusi analizand datele transmise de dv avem urmatoarele observatii:
-In nicio adeverinta nu este mentionata functia. Se pare ca aceasta informatie nu are importanta pentru Casa de Pensii deoarece nici adeverinta de la Combinatul Chimic Craiova nu contine aceasta informatie.
-In adeverintele eliberate de Combinatul Siderurgic Hunedoara nu sunt specificate forurile care au emis ordinele asa cum face Combinatul Chimic Craiova informatie care este necesara identificarii ordinului si a verificarii corectitudinii incadrarii.
Re: Adeverinta grupa
Scris de: Boldura V. la data: 01/07/2012 5:37am
Boldura v. :
la pensie :
Asa cum am precizat in raspunsul anterior nu cunoastem instructiunile de intocmire a acestor adeverinte.
Totusi analizand datele transmise de dv avem urmatoarele observatii:
-In nicio adeverinta nu este mentionata functia. Se pare ca aceasta informatie nu are importanta pentru Casa de Pensii deoarece nici adeverinta de la Combinatul Chimic Craiova nu contine aceasta informatie.
-In adeverintele eliberate de Combinatul Siderurgic Hunedoara nu sunt specificate forurile care au emis ordinele asa cum face Combinatul Chimic Craiova informatie care este necesara identificarii ordinului si a verificarii corectitudinii incadrarii.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1