Subiect "as dori sa stiu" Deschis de TUDOR ALEXANDRU la data: 02/13/2011 5:33am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
as dori sa stiu
Scris de: TUDOR ALEXANDRU la data: 02/13/2011 5:33am
Gen:M
Data nasterii:4-10-1953
Stagiul de cotizare:33 ANI
Alte date:
Intrebare:AM DEPUS DOSARUL DE PENSIONARE PE DATA DE 20-12-2010,SI AM PRIMIT DECIZIA CU DATA DE 2-02-2011 AS DORI SA STIU,TINAND CONT CA AM LUCRAT IN GR.1 DE MUNCA SI D.BOC A SPUS PE DATA DE 3 CA VOR CRESTE PENSIILE PENTRU CEI CU GR.1SI 2 DE MUNCA VOI INTRA SI EU?SI AS MA DORI SA STIU DUPA IESIREA DECIZIEI LA CAT TIMP INCEPE PLATA?VA MULTUMESC MULT!
Re: as dori sa stiu
Scris de: la pensie la data: 02/22/2011 5:15am
Majorarea punctajului pensiei pentru stagiile in gr I si II de munca pentru pensionarii care au iesit la pensie dupa 2 noiembrie 2008 s-a facut la data iesirii la pensie iar acest punctaj suplimentar este specificat la litera G din decizia de pensionare cu mentiunea “conform OU 209/2008” asa ca dv primeati oricum acest punctaj. D. Boc s-a referit la pensionarii care au iesit la pensie inainte de data de mai sus si care nu au primit acest punctaj ci numai partial.
In cursul unei luni se platesc pensile care sunt in evidenta casei de pensii in prima zi a acelei luni. Cum la 01 februarie 2011 pensia dv nu era luata in evidenta nu se va plati in luna februarie ci in luna martie dar se va plati retroactive de la data depunerii dosarului de pensie.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1