Subiect "calcul pensie limita de virsta" Deschis de clementina georgescu la data: 02/18/2011 1:59am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul pensie limita de virsta
Scris de: clementina georgescu la data: 02/18/2011 1:59am
Gen:F
Data nasterii:11/06/1950
Stagiul de cotizare:25 ani si 11 luni
Alte date:12 ani gr.1
Intrebare: Povestea este fff lunga, dar am sa ma opresc doar la o intrebare. Am primit 735 ron pensie. Am facut contestatie, mi-au fost inminate documentele cu datele care au fost prelucrate. Aceste date le-am introdus in sistemul dvs de calcul si a rezultat o pensie de 1500 ron. DE CE aceasta diferenta?. Specific, am introdus aceleasi date care au fost introduse de casa de pensii! care este misterul?, este legat de acordarea punctajului pe salariul mediu pe economie?
Re: calcul pensie limita de virsta
Scris de: la pensie la data: 02/27/2011 9:43am
Noi credem ca s-a strecurat o eroare in introducerea datelor de catre dv in programul nostru insa nu putem sa analizam neavand acces la documentele primite de catre dv de la Casa de Pensii.
Analizand datele introduse suspectam ca ati introdus gresit puncte in pagina de intrare si anume :
-In caseta “Punctaj asigurari sociale” care sunt de fapt puncte rezultate din calculul datelor introduse in program si dv prin completarea acestei casete le-ati mai introdus inca odata in program. Va sugeram sa lasati “0”
-In caseta Punctaj suplimentar grupa de munca trebuie introduse punctele specificate la litera G a deciziei de pensionare cu mentiunea “Conform OU 209/2008” daca aveti o astfel de mentiune iar daca nu lasati “0” si in aceasta caseta.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1