Subiect "Care sunt motivele pentru care responsabilii economici din fermele zootehnice ale fostelor IAS, nu au primit grupa? Desii munca noastra a fost zi lumina, pana in 89 am lucrat si duminica in afara sambetelor, programul a fos ca si al sefilor de ferma, care au grupa la pensie. Deci, ex. meu, sunt singura care nu are grupa dintr-o ferma zootehnica.Pana si portarii au avut grupa. Cine a gresit? Sau poate alti colegi au si nu spun? Poate sa-mi scrie cineva cum trebuie sau cum trebuia sa se incheie cartea mea de munca." Deschis de Taus Eugenia la data: 02/20/2011 1:24pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Care sunt motivele pentru care responsabilii economici din fermele zootehnice ale fostelor IAS, nu au primit grupa? Desii munca noastra a fost zi lumina, pana in 89 am lucrat si duminica in afara sambetelor, programul a fos ca si al sefilor de ferma, care au grupa la pensie. Deci, ex. meu, sunt singura care nu are grupa dintr-o ferma zootehnica.Pana si portarii au avut grupa. Cine a gresit? Sau poate alti colegi au si nu spun? Poate sa-mi scrie cineva cum trebuie sau cum trebuia sa se incheie cartea mea de munca.
Scris de: Taus Eugenia la data: 02/20/2011 1:24pm
Gen:
Data nasterii:1949
Stagiul de cotizare:33 ani 11 luni 25 zile
Alte date:
Intrebare:
Re: Care sunt motivele pentru care responsabilii economici din fermele zootehnice ale fostelor IAS, nu au primit grupa? Desii munca noastra a fost zi lumina, pana in 89 am lucrat si duminica in afara sambetelor, programul a fos ca si al sefilor de ferma, care au grupa la pensie. Deci, ex. meu, sunt singura care nu are grupa dintr-o ferma zootehnica.Pana si portarii au avut grupa. Cine a gresit? Sau poate alti colegi au si nu spun? Poate sa-mi scrie cineva cum trebuie sau cum trebuia sa se incheie cartea mea de munca.
Scris de: la pensie la data: 03/01/2011 9:04am
Incadrarea in grupele de munca nu s-a facut dupa numarul de ore lucrate ci dupa intocmirea unei documentatii privind conditiile de munca la respectivele locuri de munca cu determinarile si avizele necesare.
Intrebarea trebuie sa o puneti mai intai celor care au intocmit aceste documentatii si daca nu sunteti multumita de rezolvare va puteti adresa justitiei (Tribunalului Territorial de care apartineti), care are competenta sa resolve aceste litigii, aducand argumentele necesare. Insa asa cum am precizat mai sus argumentele trebuie sa se refere la conditiile de munca nu la numarul de ore lucrate.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1