Subiect "calcul decizie pensionare" Deschis de doina la data: 05/27/2011 11:52am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul decizie pensionare
Scris de: doina la data: 05/27/2011 11:52am
Gen:f
Data nasterii:1955,06,11
Stagiul de cotizare:33/8/20 zile
Alte date:
Intrebare:pe 5 apr.2011 am primit decizia cu urmatoarele date:stabilire vechime:33/0/20 zile plata 540 lei
am facut contestatie si mi-a venit raspunsul asa:stabilire vechime:33/8/20 zile plata 549 lei
Si acum am dubii ca a fost calculat corect
unde sa ma adresez pentru ca nu-mi iese nici vechimea si nici banii;vreau sa ma incadrez in termen pana pe 15 iunie 2011
va rog mult sa ma ajutati;cind puneti programulde calculare pensii pe legea noua?ce ma fac pana atunci?
vreau sa fac o noua contestatie
Re: calcul decizie pensionare
Scris de: la pensie la data: 05/28/2011 8:44am
Punctajul pensiei dv si a valorii pensiei poate fi calculat si cu programul actual de calcul a pensiei de pe site-ul nostru cu o modificare minora pe care o vom preciza daca ne mai dati cateva precizari si anume :
- Ce fel de pensie ati cerut (noi presupunem anticipata partiala)
- Cand ati inregistrat prima cererea pentru pensie nu de recalculare (inainte de 01 ianuarie 2011 sau dupa)
- Cu ce data a fost stabilit dreptul la pensie.(date specificate la punctele b si d in decizie)
- Ce diminuare a pensiei s-a stabilit.
Dv puteti introduce datele in programul de calcul pensie pana primiti noile indrumari de la noi..
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1