Subiect "incadrare in conditii speciale" Deschis de STOICEA COSTEL la data: 08/17/2011 2:20am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
incadrare in conditii speciale
Scris de: STOICEA COSTEL la data: 08/17/2011 2:20am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Va multumesc pentru informatiile pe care le-amprimit referitor la virsta de pensionare.Am o nelamurire privind incadrarea in conditii speciale sau deosebite.
Stagiul meu in grupa I se compune din : 1 an si 9 luni la CS Hunedoara unde am lucrat la sectia Furnale si 3 ani si 2 luni la CS Calarasi (SC Siderca) unde am lucrat la sectia de cocsificare. In anexa 2 din lege unde se afla descrierea locurilor de munca am gasit si furnale si cocserie. In anexa 3 nu apare decit CS Hunedoara. In acest caz ma incadrez la conditii speciale sau deosebite?
Re: incadrare in conditii speciale
Scris de: la pensie la data: 08/18/2011 1:42am
Va incadrati in varianta 2 cu 20 ani in conditii deosebite si iesirea la pensie pentru limita de varsta in 14 ianuarie 2013 si pensie anticipata partiala in 14 iulie 2012.
Perioada lucrata la CS Hunedoara echivalata cu conditii speciale nu poate fi luata in calcul separat deoarece este sub 2 ani si in acest caz se cumuleaza la stagiul in grupa conditii deosebite.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1