Subiect "RE Calcul pensie" Deschis de Paraschiv Carmen la data: 10/03/2011 10:10am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
RE Calcul pensie
Scris de: Paraschiv Carmen la data: 10/03/2011 10:10am
Gen:F
Data nasterii:02.05.2011
Stagiul de cotizare:34ani si 1 luna
Alte date:
Intrebare:In calcul pensiei, calcul pe care l-am realizat cu aplicatia din site-ul dvs.am introdus intr-o luna din 2011,in coloana sporuri nete, un bonus de care am beneficiat.Este corect sau venitul considerat baza de calcul se limiteaza la 4 salarii medii ?
Calculul meu este pe site-ul dvs.
Re: RE Calcul pensie
Scris de: la pensie la data: 10/04/2011 4:07am
Data nasterii nu trebuie gresita niciodata, nici atunci cand nu prezinta importanta.
Sumele introduse in calcul sunt limitate in perioadele : 1 aprilie 2001 – 30 iunie 2007 si dupa ianuarie 2011. Sumele limita pe aceste perioade sunt date de noi pe pagina de pe site de la adresa :
http://www.lapensie.com/forum/limitarea-salariului-luat-in-calculul-pensiei.php
In aceste sume intra tot venitul obtinut lunar, inclusiv sporuri sau prime. Exprimarea noastra “limitarea salariului luat in calcul …” este nepotrivita mai corect era “limitarea venitului luat in calcul …”
In anul 2011 valoarea limita a venitului luat in calculul punctajului lunar este de 10110 lei (cinci salarii medii brute utilizate la fundamentarea bugetului asigurarilor de stat, conform art 33 alin (3) din legea pensiilor 263/2010)
Am gasit programul de calcul deschis de dv dar din pacate nu ati completat nicio luna pentru a putea sa facem observatii.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1