Subiect "stagiu de cotizare pt pensie" Deschis de pop sorin la data: 10/23/2011 11:33am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
stagiu de cotizare pt pensie
Scris de: pop sorin la data: 10/23/2011 11:33am
Gen:m
Data nasterii:20 iulie 1967
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Buna ziua,va rog sa-mi spuneti daca armata facuta intre anii 1985 septembrie pana in 1987 ianuarie,adica 1 an si 4 luni si respectiv Scoala Militara de Subofiteri-CAMPINA cu durata de 2 ani facuta, adica din 1988 pana in 1990,mi se considera PERIOADA DE COTIZARE LA PENSIA PT LIMITA DE VARSTA,(cumulata armata si sc.militara ar fi 3 ani si 4 luni),va intreb asta vizavi de noua lege a pensiei,va multumesc!
Re: stagiu de cotizare pt pensie
Scris de: la pensie la data: 10/24/2011 7:49am
In raspunsul dat anterior v-am explicat in detaliu situatia stagiului dv de cotizare in cazul cand la pensionare veti avea acelasi statut de functionar public cu statut special.
Acum va facem urmatoarele precizari :
- Daca la data pensionarii aveti acelasi statut ca acum de functionar public cu statut special atunci la stagiul de cotizare se iau in calcul si stagiile asimilate pentru stagiu militar si pentru scoala militara.
- Daca la data pensionarii nu aveti acelasi statut ca acum de functionar public cu statut special atunci la calculul stagiului de cotizare se ia in calcul numai stagiul asimilat pentru stagiul militar.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1