Subiect "Contestare decizie pensionare" Deschis de Alex Banu la data: 11/23/2011 12:11pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Contestare decizie pensionare
Scris de: Alex Banu la data: 11/23/2011 12:11pm
Am primit decizia de pensionare in care se specifica faptul ca una din adeverinte cu venituri suplimentare nu a fost luata in considerare deoarece nu a facut parte din baza de calcul a pensiilor conform anexei 15 din hotararea 257/20.03.2011.Insa aceste sporuri se incadreaza in lege la capitolul-"alte sporuri cu caracter permanent prevăzute de legislaţia specifică fiecărui domeniu de activitate sau prevăzute în contractele colective şi individuale de muncă."
lucru care se specifica in adeverinta.Am fost programata sa mi se trimita prima pensie luna viitoare in decembrie.

Intrebare:Daca eu depun contestatie a deciziei de pensionare voi mai primi pensia in decembrie sau se blocheaza tot pana se lamureste situatia?

Limita de 30 zile pt contestatie este pe 18 decembrie iar pensia ar trebui sa vina dupa 20 ale lunii fiind si sarbatorile ...multumesc pt raspuns .
Re: Contestare decizie pensionare
Scris de: la pensie la data: 11/24/2011 4:48am
Faptul ca depuneti contestatie la decizia de pensionare nu are innfluenta asupra platii pensiei pana la solutionarea acesteia. Veti primi in continuare pensia iar daca se solutioneaza favorabil contestatia se recalculeaza pensia primind retroactiv diferentele.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1