Subiect "asimilare cu functia de merceolog" Deschis de marinescu mihaela la data: 11/29/2011 8:42am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
asimilare cu functia de merceolog
Scris de: marinescu mihaela la data: 11/29/2011 8:42am
Gen:F
Data nasterii:26.09.1956
Stagiul de cotizare:ANGAJAT 06.021976
Alte date:
Intrebare{
Am lucrat din 05.02.1976 pina in 2010 la arpechim Pitesti ca mercolog.la desfacere, dupa care 1 an de somaj
PIna in anul 2001 luna aprilie am adeverinte de lucru de grupa 2, inclusiv in cartea de munca este trecut 25 de ani si o luna de grup 2. In data de 26.09.2011, la virsta de 55 de ani am depus dosarul de pensionare,am asteptat de la Petrom stagiu de cotizatie care a sosit la casa de pensii dar cei de la casa de pensii mai vor o hitie de la petrom de
asimilare cu functia de merceolog.
poate ma puteti dvs lamurii de ce imi trebuie o astfel de adresa, sa inteleg ca fara aceaata nu ma mai pot pensiona?
va multumesc anticipat pentru raspunsul Dvs.
Re: asimilare cu functia de merceolog
Scris de: la pensie la data: 11/30/2011 10:10am
Incadrarea in grupa II de munca,inainte de aprilie 2001, s-a facut conform anexelor 2 la ordinele 50/1990 si 125/1990 ale Ministerului Sanatatii si Ministerului Muncii si Ocrotirilor Sociale
Aceasta incadrare a fost facuta la aparitia ordinului 50/1990 in urma unei documentatii intocmite de angajator si a unor determinari de noxe facute de catre cei autorizati. In documentatia de incadrarea in grupele de munca angajatorul trebuia sa indice locurile de munca si meserile conform anexelor la ordinele de mai sus.
Adeverinta eliberata de angajator trebuie sa corespunda cu documentatia depusa si cu anexele la ordine si probabil Casa de Pensii va cere precizari deoarece acestea nu corespund.
Noi necunoscand documentatia depusa de angajator nu putem sa va ajutam cu echivalarea.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1