Subiect "am iesit la pensie pe caz de boala , si in ultimile 11 luni am fost in concediu medical ,si asi vrea sa stiu daca calculu sa facut dupa salariu s-au dupa concediu medical ,ca m-ia facut o pensie de 650 ron , am avut un salariu de 1024 ron si un spor de transfer de 38%,iar pe c. m. luam 920 ron vreau sa stiu daca sa calculat corect.Va multumesc mult!" Deschis de vasilefaghian la data: 12/04/2011 4:23am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
am iesit la pensie pe caz de boala , si in ultimile 11 luni am fost in concediu medical ,si asi vrea sa stiu daca calculu sa facut dupa salariu s-au dupa concediu medical ,ca m-ia facut o pensie de 650 ron , am avut un salariu de 1024 ron si un spor de transfer de 38%,iar pe c. m. luam 920 ron vreau sa stiu daca sa calculat corect.Va multumesc mult!
Scris de: vasilefaghian la data: 12/04/2011 4:23am
Gen:m
Data nasterii:1956
Stagiul de cotizare:32ani
Alte date:
Intrebare:
Re: am iesit la pensie pe caz de boala , si in ultimile 11 luni am fost in concediu medical ,si asi vrea sa stiu daca calculu sa facut dupa salariu s-au dupa concediu medical ,ca m-ia facut o pensie de 650 ron , am avut un salariu de 1024 ron si un spor de transfer de 38%,iar pe c. m. luam 920 ron vreau sa stiu daca sa calculat corect.Va multumesc mult!
Scris de: la pensie la data: 12/05/2011 3:46am
Calculul pensiei se face in functie de salariile (veniturile) avute de dv pe toata perioada de cotizare dar si de perioada de concediu medical.
Sporul de transfer se ia in calculul pensiei daca acesta a fost dupa 01 aprilie 2001.
Deoarece nu cunoastem aceste date nu putem aprecia daca a fost facut corect calculul pensiei dv.
Pentru astfel de calcule am pus pe site un program gratis de calcul pensie pe care il puteti folosi si dv daca aveti datele necesare.
Daca aveti dificultati in utilizarea acestui program reveniti si va ajutam.
Re: am iesit la pensie pe ca z de boala si am avut un salariu de 1024 ron si un spor de transfer de 38% lunar incepind cu data de 01-12-2008 va multumesc mult ! z de boala , si in ultimile 11 luni am fost in concediu medical ,si asi vrea sa stiu daca calculu sa facut dupa salariu s-au dupa concediu medical ,ca m-ia facut o pensie de 650 ron , am avut un salariu de 1024 ron si un spor de transfer de 38%,iar pe c. m. luam 920 ron vreau sa stiu daca sa calculat corect.Va multumesc mult!
Scris de: VasileFaghian la data: 12/05/2011 8:38am
Gen:
Data nasterii:1956
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:vreau calculul la salar si la sporul de transfer.
Re: am iesit la pensie pe ca z de boala si am avut un salar de 1024 ron si un spor de transfer de 38% incepind cu data de 01-12- 2008 de boala , si in ultimile 11 luni am fost in concediu medical ,si asi vrea sa stiu daca calculu sa facut dupa salariu s-au dupa concediu medical ,ca m-ia facut o pensie de 650 ron , am avut un salariu de 1024 ron si un spor de transfer de 38%,iar pe c. m. luam 920 ron vreau sa stiu daca sa calculat corect.Va multumesc mult!
Scris de: VasileFaghian la data: 12/05/2011 9:08am
Gen:
Data nasterii:1956
Stagiul de cotizare:32ani
Alte date:
Intrebare:vreau calculu pentru pensie,va multumesc.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1