Subiect "pensie cotizare integrala" Deschis de Gaby Mateescu la data: 01/09/2009 3:31am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie cotizare integrala
Scris de: Gaby Mateescu la data: 01/09/2009 3:31am
Gen:F
Data nasterii:25.01.1960
Stagiul de cotizare:din 1977 pina in 2009
Alte date:
Intrebare:Avand in vedera ca stajul de cotizare este peste 30 ani pot sa ies la pensie ? De ce rebuie sa astept pina la implinirea varsrei?
Magistratii dupa 20 ani de munca indiferent de varsta au posibilitatea sa beneficieze de pensie.si nu orice fel de pensie ci de seviciu. Legea 19/2000 nu e facuta pentru toata lumea?
Asta e discriminare!
Ca sa nu mai vorbim ca nu sunt singurii care beneficiaza de legi privilegiate!( le cunoasteti forte bine.....nu inteleg de ce s-a asteptat atit sa se sprga buba cu salarii si pensii exorbitante)
Re: pensie cotizare integrala
Scris de: la pensie la data: 01/09/2009 5:11am
Stimata doamna intrebarea fiind retorica si dv cunoscandu-i raspunsul noua ne ramane decat sa ne exprimam acordul cu modul dv de gandire facand parte si noi din cei care “beneficiaza” de legi destinate celor multi nu ai legilor speciale.
Dar din pacate cei care fac legile uita ca sunt reprezentantii celor multi ci gandesc ca fac parte din cei “alesi”.
Re: pensie cotizare integrala
Scris de: Gaby Mateescu la data: 01/15/2009 7:11am
Nu va suparati dar rolul Casei de pensii care este? Dumneavoastra trebuia sa fiti primii care sa se fi sesizeze.............
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Re: pensie cotizare integrala
Scris de: la pensie la data: 01/15/2009 8:51am
Nu va suparati nici dv dar site-ul nostru nu are nicio legatura cu Casa de Pensii si nici nu ne-am propus schimbarea legislatiei in domeniu ci pe masura posibilitatilor noastre sa ajutam actualii si viitorii pensionari sa inteleaga legislatia actuala.
Daca dv vreti dezbateri pe tema justetei legilor in domeniul pensiilor cautati site-urile care fac asa ceva.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1