Subiect "doresc sa-mi calculez penia si nu ma pot loga" Deschis de Chelarescu Maria la data: 02/13/2009 2:16am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
doresc sa-mi calculez penia si nu ma pot loga
Scris de: Chelarescu Maria la data: 02/13/2009 2:16am
Gen:feminin
Data nasterii:19.07.1954
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:cum ma pot loga ca sa-mi calculez pensia
Re: doresc sa-mi calculez penia si nu ma pot loga
Scris de: la pensie la data: 02/13/2009 4:28am
Daca citeati si alte raspunsuri pe forum am raspuns frecvent la aceasta intrebare.
Daca vreti sa va calculati pensia cu programul de “Calcul pensie” de pe site-ul nostru trebuie sa culegeti toate datele necesare(salarii si sporuri avute pe toata perioada de cotizare) dupa care procedati astfel:
De pe pagina principala se apasa pe butonul Inregistrare din coltul din dreapta sus. In fereastra care se deschide completati Email si Parola si apasati pe butonul Cont nou. In fereastra care se deschide completati Email, Parola si Confirmare Parola si apasati pe inregistrare. Dupa aceasta intrati intr-o fereastra numita Program gratuit de calculare pensie si apasati pe butonul Adauga persoana si intrand intr-o fereastra cu date personale completati datele cerute. Atentie la data de iesire la pensie unde trebuie trecuta cea pentru limita de varsta iar cea de incepere a activitatii trebuie trecuta dupa caz data inceperii facultatii sau a stagiului militar daca este cazul si acestea sunt anterioare. Dupa aceasta apasati butonul Continuati si se intra in pagina cu datele pentru primul an. Aici cititi legenda pentru completarea coloanei de cod. Completati an cu an salariile si sporurile avute. Este bine sa cititi in prealabil Erori comise la utilizare programului de pe Forum pentru a fi evitate.
Pentru reintrare in program (Logare) dupa completarea casetelor Email si Parola nu mai apasati Cont nou ci Logare.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1